inloggen

Kaartje uit Spanje

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 44
Hoewel dit land mij steeds weer kan bekoren
Valt wederom die brabbeltaal niet mee
Van hasta, habla, blabla tot olé
En ook die scherpe si-klank kwelt mijn oren…

Faits Divers

gedicht
4.0 met 18 stemmen aantal keer bekeken 8.230
Je est un autre. Arthur Rimbaud
ik ben een vreemde in eigen bloed
mijn hartslag klopt aan andere deuren
van het schuim der goden herken ik de kleuren…

Herinnering

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 3
Iemand maakte ruzie
met zijn mobiel op strand
zo razend, dat hij ‘t wegsmeet
onder ‘t zand,…

Pijn

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 14
Pijn,
waarom voelt het toch zo naar en helemaal niet fijn.
Altijd steeds die eeuwige pijn,
waarom kan ik niet gewoon zijn.…

Klacht

poëzie
3.1 met 8 stemmen aantal keer bekeken 1.126
Gij klaagt: "Alles ontneemt mij de Eeuwigheid."
Ook meer dan de Eeuwigheid u heeft gegeven?
Gevangen klaagt ge in de ban van de Tijd.
Klaag niet. Zelfs uw klacht kan buiten de tijd niet leven.…

Laatste nieuws:

Het gedicht 'ogenblik', dat inzender Frans Schuit op 27 september 2005 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van augustus 2022 geworden op de uitgebreide natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze laatste zomermaand augustus (waarin de natuur volledig tot bloei is gekomen) heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het esthetisch zo geslaagde werk van deze twee fotografen!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-08-2022
Al sinds 2013 plaatst Linda HS gedichten op onze site. Haar dichtbundel met deze gedichten is nu uitgegeven. De gedichten zijn veelzijdig en gaan over het leven en "overleven."

Haar dichtbundel heet: "Alles draait toch om het leven!" en is te verkrijgen bij boekscout.nl onder haar naam Linda Schoemaker.
Boekenredactie, 01-08-2022
Schrijver en dichter Remco Campert op 92-jarige leeftijd overleden.
Remco Campert is een van de belangrijke auteurs van Nederland. Hij schreef onder veel ander werk Het leven is vurrukkulluk (1961), Liefdes Schijnbewegingen (1963), Tjeempie! of Liesje in Luiletterland (1968) en Tot Zoens (1986).
Het werk van de schrijver wordt gekenmerkt door een licht ironische toon. Hij schreef honderden romans, verhalen, columns en gedichten, waarvan een vijftigtal gedichten te lezen is op onze site.

www.gedichten.nl/schrijver/Remco+Campert
Redactie, 05-07-2022
Het gedicht 'HAAST VERBORGEN', dat inzender Han Messie op 6 november 2012 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juli 2022 geworden op de uitgebreide natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze zomermaand juli (waarin de natuur straalt) heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het fraaie werk van deze twee fotografen!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-07-2022
Meer laden...