Maxima
snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
4 Kijk nou waarmee zij zich heeft ingesmeerd:
De vijand moet beslist niet kunnen merken
Dat Maxima Defensie komt versterken,
Vandaar dat Maxima zich camoufleert.…
Zegt men
gedicht
2.7 met 42 stemmen
20.094 Je moet, zegt men, een keer volwassen worden.
En bedoelt dan waarschijnlijk: heel serieus
over God, Staat en Vaderland meemummelen,
en nooit eens roepen: 'Krijg een dikke neus!'…
Wat de nacht te bieden heeft
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
13 Wat de nacht te bieden heeft
als de geluiden
roepen vanaf de rivier,
zijn voeten zich vastklampen…
Zwarte stappen
hartenkreet
2.7 met 3 stemmen
91 Liefde betracht het
onzichtbare
in de ander op te merken,
zij is nimmer blindheid zonder…
Nausikaa
poëzie
3.7 met 6 stemmen
1.004 Nausikaa, gij tedere, kuise maagd,
Ik zie u steeds op Platoons hoogten zweven,
Gij, die door smart wellicht nooit werd geplaagd,
Wat bracht Odysseus in uw kostbaar leven?…
Laatste nieuws:
Alara Adilow is de 36ste winnaar van de C. Buddingh'-prijs voor het beste poëziedebuut van 2022.
De Amsterdamse dichteres krijgt de prijs voor haar bundel 'Mythen en stoplichten'.
'Een bundel die een universum schept dat woekert, krimpt, sterft en zichzelf opnieuw uitvindt', aldus de jury.Redactie, 12-06-2023
Het gedicht 'Grootgrutto's', dat wijlen Albert Weijman op 30 september 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juni 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze eerste zomermaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-06-2023
Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.
De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten. Redactie, 22-04-2023
Bezig met laden
Meer laden...