inloggen

Vrede op aarde

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 6
We zaten aan een rijkgevulde dis
De boom versierd met kaarsjes en met ballen
We hielden het gezellig met z’n allen
Wat elk jaar weer niet vanzelfsprekend is…
Bart Adjudant27 december 2025Lees meer >

Hetzelfde

gedicht
2.7 met 64 stemmen aantal keer bekeken 18.762
Molshopen? Of hebben de doden
gewoeld vannacht? Vergeet het
maar. Niemand hier ziet hoe de
bloemist boven lege emmers lacht.…

We noemen hem Kees XI; ‘de zaak’

netgedicht
2.7 met 3 stemmen aantal keer bekeken 81
weer een nacht
abominabel geslapen
ik lag daar voor apegapen
denkend aan ‘de zaak’…
Sjors Boesch26 december 2025Lees meer >

Ik leef alleen

hartenkreet
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 14
Ik leef alleen
Je bent er maar even
Ooit ga je dood
Dan zie je je ouders niet meer…

Gehad

poëzie
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 12
't I s troosteloos gezegd: 'k heb dit en dat gehad.
Wat baat ons nu de wijn, die gistren was in 't vat?
Zwijg liever van de stroom, wanneer 't verlopen tij is.
De molens malen niet met wind, die al voorbij is.…
Jan de Regt27 december 2025Lees meer >

Laatste nieuws:


Er is een nieuwe bundel van Inge Boulonois uit: "Voor waar genomen".
Geen light verse, dit keer. Inge is van origine schilder en heeft een passie voor kunst in het algemeen.

"Voor waar genomen" vormt haar eerste uitgave met uitsluitend door kunst geïnspireerde gedichten. In de bundel wordt het fascinerende raakvlak tussen beeldende kunst en poëzie verkend.

De invalshoeken zijn zeer gevarieerd. Of nu de kunstenaar, het model, landschap of stilleven centraal staat: interpreterend, fantaserend en reflecterend schildert zij het werk, meestal schilderijen, in taal.

Verreweg de meeste kunstwerken, van beroemde tot onbekende, zijn kleurrijk bij het gedicht afgedrukt. Een deel van de gedichten is bekroond in Nederland en Vlaanderen en/of gepubliceerd in literaire tijdschriften.

"Voor waar genomen" is in elke boekhandel of rechtstreeks via de volgende link www.bravenewbooks.nl/shop/index.php/catalog/product/view/id/564417/s/voor-waar-genomen-gedichten-geinspireerd-door-kunstwerken-248493-www-bravenewbooks-nl/, te bestellen

ISBN 9789464187298
73 blz. € 18,50
Redactie, 24-04-2021
Het gedicht 'Weidevolgelcursus', dat inzender van het eerste uur Ruurd van der Weij op 15 mei 2006 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van april 2021 geworden op de inspirerende natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er heen en ga je ook in april 2021 te buiten aan artistieke verwennerij!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 02-04-2021
Het gedicht 'Glitterijs', dat Marieke op 17 maart 2003 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van maart 2021 geworden op de verrassend boeiende natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Ga er op zo kort mogelijke termijn heen en laat je ook in maart 2021 artistiek verwennen!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-03-2021
Het gedicht 'Dansen', dat batsie op 19 juni 2009 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van februari 2021 geworden op de zich maand in, maand uit vernieuwende natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Ga er op zo kort mogelijke termijn heen en laat je in de sprokkelmaand 2021 artistiek verrassen!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 02-02-2021
Meer laden...