inloggen

Vrede op aarde

snelsonnet
3.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 20
We zaten aan een rijkgevulde dis
De boom versierd met kaarsjes en met ballen
We hielden het gezellig met z’n allen
Wat elk jaar weer niet vanzelfsprekend is…
Bart Adjudant27 december 2025Lees meer >

Hetzelfde

gedicht
2.7 met 64 stemmen aantal keer bekeken 18.766
Molshopen? Of hebben de doden
gewoeld vannacht? Vergeet het
maar. Niemand hier ziet hoe de
bloemist boven lege emmers lacht.…

We noemen hem Kees XI; ‘de zaak’

netgedicht
2.7 met 3 stemmen aantal keer bekeken 81
weer een nacht
abominabel geslapen
ik lag daar voor apegapen
denkend aan ‘de zaak’…
Sjors Boesch26 december 2025Lees meer >

Ik leef alleen

hartenkreet
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 16
Ik leef alleen
Je bent er maar even
Ooit ga je dood
Dan zie je je ouders niet meer…

Gehad

poëzie
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 24
't I s troosteloos gezegd: 'k heb dit en dat gehad.
Wat baat ons nu de wijn, die gistren was in 't vat?
Zwijg liever van de stroom, wanneer 't verlopen tij is.
De molens malen niet met wind, die al voorbij is.…
Jan de Regt27 december 2025Lees meer >

Laatste nieuws:

Het gedicht 'op tijd', dat inzendster Joseline Bakx 3 maart 2018 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van januari 2024 geworden op de mooie natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf naar dit gedicht in de eerste maand van het veel belovende jaar 2024 en bezoek, als je tijd en zin hebt, op die site ook andere bewonderenswaardige plekjes!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-01-2024
De Redactie wenst medewerkers, inzenders en bezoekers een gezond, gelukkig 2024!
Redactie, 01-01-2024
De dichteres Astrid Lampe heeft de P.C. Hooftprijs 2024 voor poëzie gekregen. De uitreiking zal in mei 2024 plaatsvinden.

De P.C. Hooft-prijs 2024 voor het werk van Astrid Lampe is toegekend op voordracht van een jury bestaande uit Tsead Bruinja, Kiki Coumans, Maarten van der Graaff, Alfred Schaffer en Kila van der Starre (voorzitter).

Het oordeel van de jury komt in samenvatting hier op neer:

‘Astrid Lampe dicht met intensiteit over het moderne leven, in taal die vraagt om herlezing en herbeluistering. Ze laat lyriek en gevonden taal in elkaar overlopen. Het resultaat is een open tekst.
Lampes ogen en oren voor de invloed van digitale technologie op economie, klimaat en genderverhoudingen vallen op in haar oeuvre. Ze heeft de poëzie beïnvloed van veel jongere dichters in het Nederlands taalgebied.’

De redactie van gedichten.nl feliciteert Lampe met deze mooie prijs.
Redactie, 22-12-2023
Het gedicht 'Wind, storm en regen', dat inzendster Johanna op 19 december 2014 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van december 2023 geworden op de bijzondere natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf naar dit herfstgedicht in deze wintermaand en ga ook elders op die site kijken naar bewonderenswaardige natuurfoto's!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-12-2023
Meer laden...