Welkom op gedichten.nl — al 171.367 gedichten online.
Over links of over rechts?
snelsonnet
4.3 met 6 stemmen
25 Ze moeten over rechts of over links
Waar gaat het kabinet de zetels halen?
Kies links of rechts en loop niet zo te dralen!
Maar links is sluw en rechts laveert heel slinks…
NOVEMBER
gedicht
3.2 met 129 stemmen
27.318 Na de roodbruine warmte van september,
na van october 't zwaar en donker goud,
keren de heldre dagen van november
met ijle geur van brandend turf en hout,…
Portret van een meisje 1
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
1 Iemand bracht haar portret
en face van Afrika naar het
Hoge Noorden.
Het donkere, glanzende haar…
"Tijd"
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
0 ik kijk naar de klok
het staat stil
het loopt niet
het uur van de waarheid is…
ALS NOVEMBER IS GEKOMEN
poëzie
3.8 met 24 stemmen
6.199 Als november is gekomen
En de regentijd breekt aan,
Als de bomen in de laan,
- Ach, de bladerloze bomen! -…
Laatste nieuws:
Ellen Warmond (80) overleden
Ellen Warmond is gisteren na een lang ziekbed overleden. Ze is 80 jaar geworden.
De dichteres is bekend van de bundels Warmte, een woonplaats (1961) en Uitzicht op inzicht (1974). Voor het eerste boek ontving ze de Jan Campertprijs.
Ellen debuteerde in 1953 met de bundel Proeftuin, bekroond met de Reina Prinsen Geerligsprijs. De toon van de gedichten week af van die van de toen modieuze Vijftigers.
Haar hele oeuvre is in 1987 bekroond met de Anna Bijns Prijs. Redactie, 29-06-2011
Man bijt hond is het afgelopen seizoen gekomen met de nieuwe rubriek ‘Een gedicht’. Iedere week zag u iemand een favoriet gedicht van een bekende dichter voordragen. De gedichten komen tot leven op locaties die voor de betrokkenen van belang zijn geweest bij de keuze van hun gedicht.
Nu willen wij graag in het nieuwe seizoen doorgaan met deze rubriek en daarom weer deze oproep.
We zoeken mensen die een favoriete dichter of een bepaald gedicht hebben.
Heeft u interesse, bel/mail ons dan
Redactie-annemarie bouwman
035-6719058
[email protected]
www.manbijthond.nl/rubrieken/gedichtMan bijt hond, 13-06-2011
Nieuw: dichtbundels in boekvorm uitgeven via Gedichten.nl
Vanaf vandaag is het mogelijk om je gedichten te bundelen en in boekvorm te publiceren. Het publiceren van je bundel is kosteloos, neemt relatief weinig tijd in beslag en de kosten van een boek zijn laag. Via een aantal eenvoudige stappen publiceer je je bundel professioneel, daarnaast wordt je in de marketing en verkoop van je bundel een scala aan mogelijkheden geboden. De marges voor de schrijver zijn behoorlijk en variëren van 25% tot 50%! Er is zelfs de mogelijkheid om een ISBN nummer aan te vragen. Uiteraard behoren ook e-boeken tot de standaard mogelijkheden.
Het bundelen van je mooiste, beste, meest ontroerende gedichten in een boek is een leuk persoonlijk cadeau voor familie, vrienden, collegae, maar je bundel kan ook worden verkocht aan iedereen die erin is geïnteresseerd. Die mogelijkheid is nu enkele muisklikken van je verwijderd.
Wij hebben met deze mogelijkheid de service die wij bieden in belangrijke mate uitgebreid. Wij zulle dan ook met trots alle gebruikers van onze site per mail in kennis gaan stellen van deze noviteit.Hoofdredactie, 10-05-2011
Zojuist verschenen bij uitgeverij Nijgh & Van Ditmar
De laatste jaren
Driek van Wissen
Op 21 mei 2010 overleed Driek van Wissen.
Hij was de ongekroonde koning van het snelsonnet, het zesregelige gedicht over de actualiteit dat hij sinds 2000 voor www.gedichten.nl schreef.
'De laatste jaren' is een verzameling van de mooiste snelsonnetten inclusief zijn laatste gedicht.
Driek van Wissen (1943-2010) was een dichter in hart en nieren, die in 1987 werd onderscheiden met de Kees Stip Prijs.
In 2003 verschenen zijn verzamelde gedichten, gebundeld in Onverwoestbaar mooi.
In 2005 werd hij verkozen tot Dichter des Vaderlands.
Paperback - € 15,- - ISBN 978 90 388 9402 7Hoofdredacteur, 12-01-2011
Bezig met laden
Meer laden...