inloggen

Drie Femkes

snelsonnet
3.7 met 7 stemmen aantal keer bekeken 119
Dezelfde naam is wat de drie verbindt.
De eerste? Oppermachtig bij het schaatsen,
de tweede zorgt voor gouden ereplaatsen
als zij met flair het hordenlopen wint.…
Wim Meyles23 februari 2026Lees meer >

Een blijvertje

gedicht
3.4 met 53 stemmen aantal keer bekeken 15.280
Het feit dat ik in Holland ben geboren,
en bovendien precies in Amsterdam,
bewijst toch wel dat ik ben uitverkoren:
ik kreeg de hamvraag en ik won de ham.…

Au temps perdu

netgedicht
2.3 met 3 stemmen aantal keer bekeken 34
Waar het ik verzonk
in kroosomrande spiegelgrond
hervond het ongekende
nog niet volgroeide kind…

Julius dreyfsandt en ik

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 31
afscheid
er is een grens
waar woorden geen brug
meer zijn…
Silann Nara23 februari 2026Lees meer >

Het speenvarken

poëzie
3.3 met 26 stemmen aantal keer bekeken 2.833
Iemand, die in de verte zijn schreeuwen hoort,
Zegt: "dat is zeker weer een afschuwelijke mensenmoord."
Je moet het horen om het te geloven.
"Gelukkig," zegt Buffon, "zijn de doven."…

Laatste nieuws:

Redactie, 16-10-2012
Ik ben bezig de snelheid van de site te verbeteren want er komen terechte klachten binnen over hoe de site nu draait.
Voor het weekeinde moet het in orde komen.
Mijn excuses hoe het nu gaat.
Webtechnicus, 11-10-2012
De Nobelprijs voor de Literatuur 2012 is toegekend aan de Chinese schrijver Mo Yan. Dat heeft het Nobelprijscomité donderdag in de Zweedse hoofdstad Stockholm bekendgemaakt.
De 57-jarige Mo Yan krijgt zijn prijs omdat hij volgens het comité "met zijn zinsbegoochelende realisme volksverhalen, verleden en heden weet te versmelten."

Zijn bekendste boeken zijn 'Het rode korenveld' en 'De wijnrepubliek', die ook in het Nederlands verschenen.
Mo Yan is een pseudoniem en betekent 'spreek niet'. Zijn echte naam is Guan Moye. De boeken van de boerenzoon en voormalig soldaat zijn doorspekt met sociale kritiek.
De winnaar ontvangt in december een medaille en een bedrag van ongeveer 930.000 euro. Mo Yan vertelde het comité dat hij "overgelukkig en bang" is nu hij de prijs in ontvangst mag nemen.
Xingjian
In 2011 ging de prijs naar de Zweed Tomas Tranströmer. Gao Xingjian was in 2000 de laatse Chinees die Mo Yan voorging.
Destijds maakten Chinese media geen melding van de winst van Xingjian. Het persbureau Xinhua heeft de winst van Mo Yan nu wel gemeld.
Vrijdag staat de bekendmaking van de Nobelprijs voor de Vrede op het programma.
redactie, 11-10-2012
Masterclass Mark Boog

Op donderdag 22 november organiseert Literair Productiehuis Wintertuin twee masterclasses op de Radboud Universiteit Nijmegen. Deze masterclasses maken deel uit van het Wintertuinfestival (van 22 t/m 25 november 2012).

Tijdens een van de masterclasses zal dichter Mark Boog spreken over hoe hij te werk gaat in het dichtproces. Deelnemers gaan vervolgens samen met Mark aan de slag met het schrijven van een gedicht.

Mark Boog debuteerde in 2000, ontving de C. Buddingh’-prijs en is een gevestigde naam in de Nederlandse poëziescene. Hij kreeg de VSB Poëzieprijs voor De encyclopedie van de grote woorden. In deze bundel dicht Boog op een inspirerende wijze over grote woorden als geluk, liefde en afgunst.

Voor meer info: www.wintertuin.nl/festivals/wintertuinfestival/donderdag-22-november/
Redactie, 11-10-2012
Meer laden...