inloggen

Bril

snelsonnet
3.9 met 7 stemmen aantal keer bekeken 77
Ik neem aan dat ook arme ouders willen
Dat al hun kroost op school gaat voor een tien.
Soms kunnen die door kippigheid niks zien,
Vandaar dat men nu pleit voor gratis brillen.…
Wim Overweg25 december 2025Lees meer >

Het Kerstkribje

gedicht
3.4 met 54 stemmen aantal keer bekeken 23.532
De vlammen stonden bevend en bedeesd
te branden in de kerstboom, en daaronder
eerbiedig aangetreden om het wonder
de ezel en de os, het brave beest.…
Kees Stip25 december 2025Lees meer >

We noemen hem Kees XI; ‘de zaak’

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 9
weer een nacht
abominabel geslapen
ik lag daar voor apegapen
denkend aan ‘de zaak’…
Sjors Boesch26 december 2025Lees meer >

De dichter

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 21
Ik vraag me af: wat is dichten?
Is dat gewoon er voor te zwichten
woorden fraai te rangschikken
om het geheel te laten klikken.…
Joris Olivier25 december 2025Lees meer >

Een vroag op karstmis

poëzie
4.5 met 2 stemmen aantal keer bekeken 976
'k Zou zoo graog is willen weten,
Waorum toch bij nacht en kou
't Kiendje, ellendig en vergeten,
Ien 'en kribke liggen wou:…

Laatste nieuws:

Alara Adilow is de 36ste winnaar van de C. Buddingh'-prijs voor het beste poëziedebuut van 2022.
De Amsterdamse dichteres krijgt de prijs voor haar bundel 'Mythen en stoplichten'.
'Een bundel die een universum schept dat woekert, krimpt, sterft en zichzelf opnieuw uitvindt', aldus de jury.
Redactie, 12-06-2023
Het gedicht 'Grootgrutto's', dat wijlen Albert Weijman op 30 september 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juni 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze eerste zomermaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-06-2023
Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.

De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten.
Redactie, 22-04-2023
Meer laden...