Bril
snelsonnet
3.9 met 7 stemmen
77 Ik neem aan dat ook arme ouders willen
Dat al hun kroost op school gaat voor een tien.
Soms kunnen die door kippigheid niks zien,
Vandaar dat men nu pleit voor gratis brillen.…
Het Kerstkribje
gedicht
3.4 met 54 stemmen
23.540 De vlammen stonden bevend en bedeesd
te branden in de kerstboom, en daaronder
eerbiedig aangetreden om het wonder
de ezel en de os, het brave beest.…
We noemen hem Kees XI; ‘de zaak’
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
12 weer een nacht
abominabel geslapen
ik lag daar voor apegapen
denkend aan ‘de zaak’…
De dichter
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
22 Ik vraag me af: wat is dichten?
Is dat gewoon er voor te zwichten
woorden fraai te rangschikken
om het geheel te laten klikken.…
Een vroag op karstmis
poëzie
4.5 met 2 stemmen
976 'k Zou zoo graog is willen weten,
Waorum toch bij nacht en kou
't Kiendje, ellendig en vergeten,
Ien 'en kribke liggen wou:…
Laatste nieuws:
Het gedicht 'Grootgrutto's', dat wijlen Albert Weijman op 30 september 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juni 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze eerste zomermaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-06-2023
Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.
De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten. Redactie, 22-04-2023
Het gedicht 'waterval', dat inzender Johan Grave op 16 juni 2002 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van april 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze paasmaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor ontroerende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-04-2023
Bezig met laden
Meer laden...