Vrede op aarde
snelsonnet
2.8 met 10 stemmen
119 We zaten aan een rijkgevulde dis
De boom versierd met kaarsjes en met ballen
We hielden het gezellig met z’n allen
Wat elk jaar weer niet vanzelfsprekend is…
Hetzelfde
gedicht
2.7 met 64 stemmen
18.793 Molshopen? Of hebben de doden
gewoeld vannacht? Vergeet het
maar. Niemand hier ziet hoe de
bloemist boven lege emmers lacht.…
Stille vlucht
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
8 Witte strepen trekken door het blauw,
bevroren damp in ijle ochtendstralen.
De zon laat felle kou naar binnendwalen,
in sluiers van een ijskoud ochtendtrouw.…
Laat me leven
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
4 Laat me leven
Zoals ik dat wil
Al is het hier stil
Laat me leven…
Gehad
poëzie
4.5 met 2 stemmen
52 't I s troosteloos gezegd: 'k heb dit en dat gehad.
Wat baat ons nu de wijn, die gistren was in 't vat?
Zwijg liever van de stroom, wanneer 't verlopen tij is.
De molens malen niet met wind, die al voorbij is.…
Laatste nieuws:
Het gedicht 'Grootgrutto's', dat wijlen Albert Weijman op 30 september 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juni 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze eerste zomermaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-06-2023
Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.
De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten. Redactie, 22-04-2023
Het gedicht 'waterval', dat inzender Johan Grave op 16 juni 2002 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van april 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze paasmaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor ontroerende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-04-2023
Bezig met laden
Meer laden...