Welkom op gedichten.nl — al 170.901 gedichten online.

Intimidatie

snelsonnet
4.3 met 7 stemmen aantal keer bekeken 59
Er zijn nogal wat lieden in ons land
die echte vluchtelingen willen weren,
die raadsbesluiten trachten te blokkeren
met dreiging en fysieke tegenstand.…
Wim Meyles21 september 2026Lees meer >

Poëtica

gedicht
3.9 met 7 stemmen aantal keer bekeken 4.419
Er is geen poëzie in een te helder leven.
Op het behang is altijd een plek
die wacht op het vocht. Een vuile bek
zoekt in de laden naar onzegbaarheden.…
Charles Ducal21 september 2026Lees meer >

Een pak

netgedicht
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 31
Ik kwam
voor een pak,
een goede snit.
En jij…
Cor Koene21 september 2026Lees meer >

AI en d'apocalyps

hartenkreet
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 94
Dit gedichtje is niet door AI gecreëerd,
Dat is objectief door AI geverifieerd.
Dat kan AI absoluut stellig zo stellen,
Zo zijn AI algoritmes geprogrammeerd.…
Joris Olivier21 september 2026Lees meer >

Najaarsochtend

poëzie
4.1 met 15 stemmen aantal keer bekeken 7.373
Najaarsochtend. Wijd en wijder
Wijkt de hemel zilverblauw;
Om de morgen blijde glijdt er
Door 't nog scheem'rig bos-gebouw,…

Laatste nieuws:

Het gedicht 'Zonsondergang', dat inzender Alexander v/d Zande op 19 december 2015 als netgedicht op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van augustus 2026 geworden op de natuurfoto-site van de gepassioneerde natuurfotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom. Ga in deze zonovergoten augustusmaand naar de verrassende website https://www.dickenmirahoogenboom.com en geniet van dit gedichtje én besteed ook ruim aandacht aan de foto's op hun site.

Fotoredacteur, 01-08-2026
Het gedicht ''t Lieveheersbeestje', dat onze gewaardeerde inzender Han Messie op 24 juli 2025 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juli 2026 geworden op de natuurfoto-site van de vakkundige natuurfotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Ga in deze zonovergoten julimaand naar de inspirerende website www.dickenmirahoogenboom.com en lees dit natuurgedicht én besteed ook even aandacht aan de foto, die het gedicht zo passend illustreert.
Fotoredacteur, 01-07-2026
Het gedicht 'vlinderdans', dat Ria op 7 juni 2007 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juni 2026 geworden op de natuurfoto-site van de verrassende natuurfotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Ga in deze warme junimaand naar de hartverwarmende website www.dickenmirahoogenboom.com en lees dit natuurgedicht én bewonder de foto, die het gedicht mooi illustreert.
Redactie, 01-06-2026
Het gedicht 'gas', dat Adriaan van Dam op 17 maart 2015 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2026 geworden op de natuurfoto-site van de voortvarende fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Ga in deze mooie meimaand naar de allerminst droge website www.dickenmirahoogenboom.com en lees dit nog steeds actuele gedicht én bekijk de toepasselijke foto, die het gedicht siert.
Redactie, 01-05-2026
Meer laden...