inloggen

Brandalarm

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 18
De legerleiding stelt het volk gerust:
‘Wij zien zoiets als een routinebrandje,
leuk klusje voor een brandweercommandantje,
geen ongeluk, we deden het bewust.…

Aan een gevallen makker

gedicht
2.1 met 160 stemmen aantal keer bekeken 24.933
Een witte roos bloeide op het vale veld,
roos van de dood te midden der gewonden
een jong gezicht had in zijn laatste nood
de vage schaduw van een lach gevonden.…

Zonder naam…

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 77
Stierf men zonder woorden
onder toom van duister
zonder weerstand
door harde, verbitterde hand…

Wanneer het onweert

hartenkreet
2.8 met 6 stemmen aantal keer bekeken 150
Dichte wolkenlaag
bladeren keren zich om
vogels zonder stem
Lucht zakt dichter op…
CB3 mei 2026Lees meer >

De Achttien Doden

poëzie
3.9 met 516 stemmen aantal keer bekeken 59.130
Een cel is maar twee meter lang
En nauw twee meter breed,
Wel kleiner nog is het stuk grond
Dat ik nu nog niet weet,…

Laatste nieuws:

Het gedicht 'gas', dat Adriaan van Dam op 17 maart 2015 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2026 geworden op de natuurfoto-site van de voortvarende fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Ga in deze mooi meimaand naar de allerminst droge website www.dickenmirahoogenboom.com en lees dit nog steeds actuele gedicht én bekijk de toepasselijke foto, die het gedicht siert.
Redactie, 01-05-2026
Het gedicht 'waterval', dat john grave op 16 juni 2002 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van april 2026 geworden op de natuurfoto-site van de immer actieve fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Ga eens naar de site www.dickenmirahoogenboom.com en lees dit korte gedicht én bekijk de voortreffelijke foto, die het gedicht treffend illustreert.
Redactie, 01-04-2026
Het gedicht 'de vleugels van de morgen', dat sydhart op 30 januari 2013 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van maart 2026 geworden op de met natuurfoto's gezegende fotosite van de kundige fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Kijk gerust op de site www.dickenmirahoogenboom.com en lees - opnieuw? - dit gedicht én bekijk de kunstzinnige foto, die het gedicht fraai illustreert.
Redactie, 01-03-2026
Het gedicht 'Sneeuwstorm', dat Nadine op 16 februari 2010 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van februari 2026 geworden op de artistiek verantwoorde fotosite van de innovatieve fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Kijk dus vlug op de site www.dickenmirahoogenboom.com en lees - opnieuw? - dit gedicht én bekijk de kunstzinnige foto's in deze koudste maand van 2026 tot nu toe.
Redactie, 01-02-2026
Meer laden...