inloggen

Griepepidemie

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 19
De griep heeft deze week weer toegeslagen
We slepen ons naar huisarts of drogist
Een dure volksgezondheidsspecialist
Beantwoordde bij Nieuwsuur nog wat vragen…

Geheim

gedicht
3.6 met 5 stemmen aantal keer bekeken 5.084
Het geheim van de dichter mag niemand zien.
Hij schrijft met onzichtbare inkt.
Maar als je goed leest dan ontdek je misschien
dat er tussen de regels iets zingt.…
Johanna Kruit15 februari 2026Lees meer >

opvallend

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 15
strijk tegen haren, in weerwil
en over hoornige huid
leg stil en zeg voort
sta op, droom, vergeef…
Iniduo15 februari 2026Lees meer >

Vorsten gaan u vóór

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 51
Amalia werd korporaal, Maxima luitenant-kolonel
Promotie maken gaat in koninklijke kringen snel
Onze koning is hen voorgegaan
Hij heeft een kledingkast vol uniformen…
14 februari 2026Lees meer >

Vreemdenbezoek.

poëzie
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 829
‘Het land is er plat en het volk is er stijf,’
Zo spreken van Holland de vreemden;
‘De kunst en natuur hebben weinig om 't lijf;
Men ziet er geen bergen of beemden.…

Laatste nieuws:

Hugo Claus overleden

Hugo Maurice Julien Claus (Brugge, 1929 -
Antwerpen, 2008) was een Vlaams dichter, schrijver, schilder, filmmaker en tevens de meest bekroonde auteur uit het Nederlandse taalgebied.

Het werk van Hugo Claus is zeer divers van karakter en van kwaliteit. Het tragische, verhevene, klassieke mengt zich met het banale, burleske en obscene. Terugkerende thema's zijn: de liefde voor de moeder, de haat tegen de (afwezige) vader, het schuldgevoel door het katholieke geloof, en Vlaanderen in en na de oorlog. Uit zijn latere werk spreekt vooral sociale geëngageerdheid.
Nieuws Redactie, 20-03-2008
Jan Eijkelboom overleden

Op 28 februari 2008 is de dichter Jan Eijkelboom in zijn woonplaats Dordrecht overleden. Eijkelboom, die behalve dichter ook vertaler en journalist was, publiceerde Eijkelboom de laatste dertig jaar van zijn leven poëzie. 'Wat blijft komt nooit terug' (1979), 'De Gouden Man' (1982) en 'Kippevleugels' (1991) zijn de titels van veelgeprezen bundels.

Hij werd voor zijn werk onderscheiden met onder meer de Anna Blamanprijs, de Jan Campertprijs en de Herman Gorterprijs. Jan Eijkelboom was de eerste bezoldigde stadsdichter van Nederland.
Nieuws Redactie, 29-02-2008
Helaas was de site gedurende twee dagen uit de lucht, omdat de server bij de provider het begeven had.
Onze verontschuldigingen voor het ongemak.
Er kunnen bijdragen en illustraties verloren zijn gegaan. Helaas.
Webbeheer, 19-09-2007
De redactie kijkt uit naar een redacteur/ redacteuren die de hartenkreten wil(len) gaan 'scannen' en plaatsen.
We denken b.v. aan leraren Nederlands - met affiniteit met de (amateur)dichtkunst - die met pensioen zijn en daar nu tijd voor hebben.

Richt je mailtje tot info@gedichten.nl: dank!
Redactie, 24-05-2007
Meer laden...