Oud en nieuw
snelsonnet
3.0 met 2 stemmen
63 2025
Wilt u dit jaar onthouden of vergeten?
Was het verrassend? Was het déjà vu?
Veel tegenwind? Of heeft het meegezeten?…
in deze doolhof van letters
gedicht
3.3 met 15 stemmen
8.463 in deze doolhof van letters
zoek ik naar een gaatje
om u een stukje buitenlucht te tonen
of een kinderhandje dat hoepelt.…
zij is net als……
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
15 zij draagt dezelfde wrok, al
daagt de hemel haar uit
om deze waarheidsvinding in
te vullen met gehuisveste woorden…
Liefdegift
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
14 Als ik kon
Dan vroeg ik God
Om je plaats te nemen
Dan hang ik…
Wintermorgen
poëzie
3.3 met 6 stemmen
1.654 De tuin is toegesneeuwd; 't gazon
Ligt onder 't hoge witte duin bedolven.
Maar veilig in hun warme strooien kolven
Wachten de rozen (en mijn hart wacht ook) de Zon!…
Laatste nieuws:
Het gedicht 'Het Nieuwe Jaar', dat inzender Elly Mans op 24 december 2014 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van januari 2022 geworden op de voor kunstliefhebbers zo boeiende natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze eerste maand van 2022 (weer) heen en geniet (opnieuw) van al het voortreffelijke werk van deze twee fotografen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 02-01-2022
Liesbeth Russel publiceerde onlangs haar dichtbundel 'Tijdreizen'.
Een verzameling gedichten, waarvan meerdere op onze site zijn verschenen, over alledaagse thema's waarin lezers herkenning kunnen vinden.
Humor weet Liesbeth op bijzondere wijze door haar gedichten te weven. Eigen onvermogen wordt pijnlijk eerlijk en tegelijk met mededogen onder de loep genomen. In wisselende perspectieven komen verleden, heden en toekomst aan bod. Dit alles maakt 'Tijdreizen' tot een toegankelijke en gevarieerde dichtbundel.
Zie: www.boekscout.nl/shop2/boek.php?bid=12609
Zie ook: www.devlaardinger.nl/artikel/details/gedichten-over-verschillende-facetten-van-het-levenBoekenredactie, 13-12-2021
Albert Weijman (1947 - 2021)
Een frequente inzender van gedichten op onze site is 29 november overleden.
Albert Weijman was een bekende verschijning in het centrum van Baarn. Veelal te herkennen aan zijn hoed, als stamgast op zijn vaste plek achter het raam van koffiesalon Boot in de Laanstraat, vertoevend in het rijk der "filozie", immer sleutelend aan zijn creaties. Deze verschenen als netgedicht op Gedichten.nl.
We zijn Albert dankbaar voor zijn vele mooie en verrijkende bijdragen.Redactie, 09-12-2021
Het gedicht 'Laat ze maar zwammen', dat inzender C.A. de Boer op 8 november 2010 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van december 2021 geworden op de voor kunstliefhebbers zo boeiende natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze laatste maand van 2021 (weer) heen en geniet (opnieuw) van al het voortreffelijke werk van deze twee fotografen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 03-12-2021
Bezig met laden
Meer laden...