inloggen

Oud en nieuw

snelsonnet
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 56
2025
Wilt u dit jaar onthouden of vergeten?
Was het verrassend? Was het déjà vu?
Veel tegenwind? Of heeft het meegezeten?…
Wim Meyles29 december 2025Lees meer >

in deze doolhof van letters

gedicht
3.3 met 15 stemmen aantal keer bekeken 8.462
in deze doolhof van letters
zoek ik naar een gaatje
om u een stukje buitenlucht te tonen
of een kinderhandje dat hoepelt.…
J. Bernlef29 december 2025Lees meer >

zij is net als……

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 7
zij draagt dezelfde wrok, al
daagt de hemel haar uit
om deze waarheidsvinding in
te vullen met gehuisveste woorden…
elze29 december 2025Lees meer >

Liefdegift

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 13
Als ik kon
Dan vroeg ik God
Om je plaats te nemen
Dan hang ik…
Beninga29 december 2025Lees meer >

Wintermorgen

poëzie
3.3 met 6 stemmen aantal keer bekeken 1.653
De tuin is toegesneeuwd; 't gazon
Ligt onder 't hoge witte duin bedolven.
Maar veilig in hun warme strooien kolven
Wachten de rozen (en mijn hart wacht ook) de Zon!…

Laatste nieuws:

Het gedicht 'Zonnebloem', dat inzender Roland Hainje op 13 januari 2006 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van september 2022 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze nu nog warme maand september heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het esthetisch zo uitdagende werk van deze twee fotografen!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Redactie, 01-09-2022
Het gedicht 'ogenblik', dat inzender Frans Schuit op 27 september 2005 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van augustus 2022 geworden op de uitgebreide natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze laatste zomermaand augustus (waarin de natuur volledig tot bloei is gekomen) heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het esthetisch zo geslaagde werk van deze twee fotografen!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-08-2022
Al sinds 2013 plaatst Linda HS gedichten op onze site. Haar dichtbundel met deze gedichten is nu uitgegeven. De gedichten zijn veelzijdig en gaan over het leven en "overleven."

Haar dichtbundel heet: "Alles draait toch om het leven!" en is te verkrijgen bij boekscout.nl onder haar naam Linda Schoemaker.
Boekenredactie, 01-08-2022
Schrijver en dichter Remco Campert op 92-jarige leeftijd overleden.
Remco Campert is een van de belangrijke auteurs van Nederland. Hij schreef onder veel ander werk Het leven is vurrukkulluk (1961), Liefdes Schijnbewegingen (1963), Tjeempie! of Liesje in Luiletterland (1968) en Tot Zoens (1986).
Het werk van de schrijver wordt gekenmerkt door een licht ironische toon. Hij schreef honderden romans, verhalen, columns en gedichten, waarvan een vijftigtal gedichten te lezen is op onze site.

www.gedichten.nl/schrijver/Remco+Campert
Redactie, 05-07-2022
Meer laden...