Dodenherdenking
snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
24 Het aantal Sinti, homoseksuelen
Het aantal Roma dat er niet mocht zijn
Het aantal Joden weggevoerd per trein
Het aantal dat gehoor gaf aan bevelen…
het carillon
gedicht
4.3 met 20 stemmen
12.381 Ik zag de mensen in de straten,
hun armoe en hun grauw gezicht, -
toen streek er over de gelaten
een luisteren, een vleug van licht.…
De rivier heeft ook geen goesting meer
netgedicht
2.7 met 3 stemmen
43 Ik stond daar, aan de rand van het water,
waar de rivier zich door het landschap wrong als een vrouw in te strakke jeans.
’t Was allemaal poëtisch, zogezegd. Tjilpende vogels, ritselende blaadjes,
dat soort achtergrondgezever waar mensen met wandelstokken opgewonden van raken.…
DODENHERDENKING; NIET ALLEEN VOOR EIGEN VOLK
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
4 Natuurlijk ga ik gedenken en herdenken
op zondag 4 mei in het mensenjaar 2025
maar natuurlijk niet alleen voor eigen volk…
Hollands lied
poëzie
3.8 met 17 stemmen
8.173 Ik weet, ik weet zo zeker als mijn hart
Zijn eigen maatslag kent,
Dat Holland, thans geteisterd en gesard
Herrijzen zal in 't end.…
Laatste nieuws:
Van Evert de Boer verscheen bij Boek-scout de bundel "Dit doe ik ook nog".
Het boekje kan besteld worden bij: uitgever Boek-Scout / Bol.com / of via de link op de homepage van zijn website: www.evertdeboerkunstschilder.nl
"Als mooie stapstenen kunnen de gedichten van Evert worden gezien. De teksten geven houvast en voelen vertrouwd aan. Je stapt of springt met dat gevoel van gedicht naar gedicht en plots bereik je een overkant... Je wist niet dat het bestond. Een wandelpad waar stilte is met gefilterd zonlicht tussen de begroeiing. Je wil er graag nog even blijven, en als de tijd ontbreekt weet je zeker, ik kom terug; want er zijn meer paden en stenen om een overzijde te bereiken. De wereld van kinderen, mensen met wensen en hun dromen, natuur en de dieren. Een landschap om nooit te vergeten, je voelt je overal thuis." Redactie, 27-01-2020
Het gedicht 'Sombere maand', dat Greta Casier 14-01-2017 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van januari 2020 geworden op de fraaie natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboorm.
Ga er heen en laat je de eerste maand van het jaar 2020 opnieuw verrassen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-01-2020
Coenraedt bereikt mijlpaal van 1000 snelsonnetten in Oudejaarsshow
Voor de 12de keer sluit de jonge Zeeuwse dichter Coenraedt van Meerenburgh het jaar af met snelsonnetten in De Drvkkery
Wat is oudejaarsmiddag nog zónder snelsonnetten? Dinsdagmiddag 31 december is het weer zover: dan geeft Coenraedt van Meerenburgh uit Vlissingen voor de twaalfde keer een Dichterlijke Oudejaarsshow in boekhandel De Drvkkery in Middelburg. In korte verzen blikt hij terug op het afgelopen jaar. Zoals het er nu naar uitziet bereikt hij tijdens de show de mijlpaal van 1000 snelsonnetten! De voorstelling eindigt met een lied, een ‘Ode aan het snelsonnet’, dat inmiddels is uitgegroeid tot de Radetzky-mars van de oudejaarsshow. Ook dit jaar verzorgt pianist Ferenc Hannewijk de muzikale omlijsting. Grote vraag is: welke kleding draagt Coenraedt dit jaar? Een boerka of een maatpak van 100% stikstof?
De Drvkkery is sinds 2003 jaarlijks het toneel van de snelsonnetten. Aaike Jordans uit Goes begon ermee, daarna was het acht jaar lang een duovoorstelling van Ko de Laat en Coenraedt. De show won jaarlijks aan populariteit. Nu is het voor het vierde jaar op rij een solovoorstelling. Als geheugensteuntje voor de onderwerpen van de snelsonnetten zijn er afbeeldingen te zien op een projectiescherm. De Dichterlijke Oudejaarsshow in De Drvkkery begint om 14.00 uur.
Het snelsonnet is groot gemaakt door oud-Dichter des Vaderlands Driek van Wissen (1943-2010). Het bestaat uit een kwatrijn (vier regels) met rijmschema a-b-b-a, gevolgd door een distichon (twee regels), met een andere rijmklank.
Redactie, 09-12-2019
Bij Uitgeverij Prominent is van de dichter-bioloog Albert Weijman het fraai uitgevoerde boekje 'Toevallige Bedoelingen, filozie' verschenen. Filozie is een genre tussen alledaagse filosofie en poëzie in. Filozien! Als het ware.
www.uitgeverijprominent.nl/products/61/Albert-Weijman-Toevallige-Bedoelingen-filozieRedactie, 06-12-2019
Bezig met laden
Meer laden...