inloggen

Sister Act

snelsonnet
5.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 30
Drie krasse nonnen deden goede zaken
Ze werden eerst op non-actief gesteld
Nu zijn ze in heel Oostenrijk de held
Door daar hun oude klooster terug te kraken…

Ik val steeds van de wereld af

gedicht
3.2 met 6 stemmen aantal keer bekeken 2.781
Ik val steeds van de wereld af
als ik stilsta om zomaar om me heen te kijken
verlies ik neus ogen en glimlach in de ramen
waar ik aan voorbij kom…
Els Moors14 september 2025Lees meer >

Testament van dwaze dingen

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 15
Verlate trekvogels stijgen haastig op
een reis van wetten en weerstand
zal hen dicteren.
Gekooide vogels weten niets…
J.Bakx13 september 2025Lees meer >

AFVALVERWERKING DIE OPVALT!

hartenkreet
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 31
De afvalverwerking
van kunstenaar Maas van Duijnhoven
viel vooral voor mij op door
het prettige confronterende…

Herinnering

poëzie
4.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 704
Velen die 'k noodde in mijner dromen woon
en die er 's levens wondre beelden zagen
hoorde ik elkander met verwondring vragen:
‘Hij roemde zo, is dit dan al zijn schoon?’…
Johan Danser14 september 2025Lees meer >

Laatste nieuws:

Met vreugde mag ik de titel van mijn nieuwe boek onthullen.
Deze week zal het verschijnen bij uitgever www.noordboekwinkel.nl/velden-vol-melodieen.html
De tekst op de achterkant:
"Velden vol melodieën Coby Poelman-Duisterwinkel (Groningen, 1955) schrijft vanaf 2006 gedichten en korte verhalen. Toegankelijk en vanuit het hart geschreven werk dat uit het leven gegrepen is en door de bezieling van de auteur een klankbord vindt bij de lezer. Haar werk is heel veelzijdig. Soms religieus, dan weer een vrolijke noot. En haar poëzie krijgt een diepere dimensie doordat ze zich inleeft in wie ze beschrijft, bijvoorbeeld een dirigent, organist, zanger, fietser of kerkganger. Sommige gedichten komen fietsend tot stand. Ook laat ze zich graag inspireren door schilderijen, geloofsbeleving en haar omgeving. Dat kan een winkel zijn, een expositie, een kerkdienst of gewoon onderweg. Fiets een stukje mee en laat u verrassen."
Coby Poelman, 02-05-2016
E. du Perronprijs voor Ilja Leonard Pfeijffer

Ilja Leonard Pfeijffer, dichter en schrijver krijgt de E. du Perronprijs voor zijn boeken Gelukszoekers en Idyllen en zijn columns in NRC.Next. Dat heeft de jury vrijdag bekendgemaakt. De jury eert hem ”als de gestalte van Europese intellectuele verantwoordelijkheid, als oproeper van tegenspraak, als Du Perronist.” De twee andere genomineerden waren Annelies Verbeke met Dertig dagen en Marja Vuijsje met Het rijbewijs van Nematollah.
Redactie, 19-04-2016
Graag wil ik de presentatie van een bijzonder boek onder jullie aandacht brengen. Veel schrijvers die ook op gedichten.nl publiceren hebben hieraan meegeschreven.

NEDERLANDS EERSTE FACEBOOKBUNDEL IS GEBOREN

Haar naam is: ‘1000schonen.’

Deze verzamelbundel, waarin meer dan duizend werken zijn opgenomen, kwam tot stand via de besloten Facebook-groep: ‘Schrijvers, dichters, songwriters en aanverwanten‘.

De schrijfgroep, die enkele jaren geleden is ontstaan, telt nu bijna vierduizend leden.
Het idee om samen met een aantal enthousiaste mensen uit deze groep een bundel uit te brengen, ontstond begin 2015.

Uitgever Arie van den Ende was bereid om dit ‘1000schonen’ avontuur met mij aan te gaan.

Tweehonderd dichters, schrijvers en songwriters deelden in verzen, gedichten, korte verhalen en liedteksten hun emotie, smart, liefde, wanhoop, toevalligheden, fictie en non fictie.
De werken in de bundel zijn zeer gevarieerd.
Onder de deelnemers zijn professionals en amateurschrijvers uit Nederland, België, Spanje, Afrika en de Verenigde Staten.
Op heel uiteenlopende wijze tonen zij verschillende vormen van poëzie en proza.
Het is een lijvige bundel geworden, waarin prachtig werk te lezen is.

Een resultaat waar alle deelnemers trots op kunnen zijn!

Uitnodiging voor de presentatie van de eerste Facebookbundel: ‘1000SCHONEN’
Zaterdag 23 APRIL om 16.00 UUR bij:
Boekhandel Douwes Herengracht 60 te Den Haag.
Op loopafstand van het station Den Haag Centraal alwaar voldoende parkeerruimte is!

Een aantal schrijvers, dichters en songwriters zal een eerste indruk geven van wat u in deze unieke gedichtenbundel kunt aantreffen.

Tot ziens bij Douwes,

Marije Hendrikx, initiatiefnemer
Arie van den Ende, uitgever
Marije Hendrikx, 15-04-2016
Wim Brands overleden.

Maandagavond 4 april overleed op 57-jarige leeftijd Wim Brands, dichter en presentator van radio- en tv-programma's over literauur. Zo verzorgde hij sinds 2005 het tv-programma 'Brands met boeken' op de zondagochtend.
Als dichter debuteerdeWim Brands al op 19-jarige leeftijd in Hollands maandblad. Hij heeft talrijke bundels en publicaties op zijn naam staan, zijn laatste bundel ''s middags zwem ik in de Noordzee', dateert uit 2014.
Redactie, 05-04-2016
Meer laden...