De koning te rijk
snelsonnet
3.8 met 6 stemmen
88 Het lijkt me leuk om linten door te knippen,
wat Willem altijd mag, en Maxima,
als stralend middelpunt van gloria,
ik liet die buitenkans dan ook niet glippen.…
Verbindingskunstenaar
gedicht
2.2 met 559 stemmen
59.555 Strepen kunnen wel, maar lusjes?
Een mens loopt al vaak kreupel
voor het hart daartoe noopt, mooi woord.
Een verbindingskunstenaar heeft dan…
TEHUIS VINDEN
netgedicht
3.0 met 2 stemmen
13 De tekenstift danst talloze uren
op verlangend papier, ontvangt mijmering
uit ver gebied of eigen omgeving,
voelt in zich helpende én kwade vuren.…
Bedragen sluiten
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
18 President weet van niets
Doet zomaar wat
Hij heeft haast
De andere laat zich niet zien…
Ondoorgrondelijke gronden
poëzie
3.6 met 20 stemmen
2.534 Ondoorgrondelijke gronden!
'k Ga niet veilig, zonder nood;
'k Ben niet vrolijk, zonder wonden;
'k Kan niet leven, zonder dood.…
Laatste nieuws:
'Lichte en bonte gedichten' gedicht door onze medewerker Inge Boulonois zijn uitgebracht.
Ze bezingen op luchtige wijze een groot aantal onderwerpen: van overgang tot overgewicht, van dierenrijk tot huwelijk, van grote kunst tot trendy kapsels.
Inge Boulonois laat zich in deze bundel van haar humoristische kant zien. Naast vrije verzen bevat 'Lichte en bonte gedichten' sonnetten, rondelen, ollekebollekes etc.
Nieuw zijn de pictoverzen; in deze bonte gedichten zijn woorden door oogstrelende afbeeldingen vervangen.
De bundel is bij alle boekwinkels te koop.
ISBN 978-94-91034-62-6
Paperback - 84 blz. - € 17.50
Uitgeverij Liverse Dordrecht
Redactie, 05-07-2015
Dichter Drs. P uit de tijd
Heinz Hermann Polzer is gisteren op 95-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam overleden.
Hij werd geboren in 1919 in Zwitserland als zoon van een Nederlandse moeder en een Oostenrijkse vader.
Heinz Polzer was in Rotterdam afgestudeerd in de economie.
Vanaf de jaren vijftig trad hij als dichter, cabaretier en zanger op in theaters en bij studentenverenigingen.
Voor zijn werk ontving hij diverse prijzen zoals de de Gouden Harp, een Edison, de Blijvend Applaus Prijs, en de Tollensprijs.
Zijn werk is omvangrijk: naast vele dichtbundels schreef hij liedjes en proza.
Drs. P introduceerde het "ollekebolleke", een versvorm van tweemaal vier regels waarbij de zesde regel uit één woord van zes lettergrepen bestaat.Redactie, 14-06-2015
Els Moors wint J.C. Bloemprijs 2015
De Vlaams dichteres en prozaschrijfster Els Moors (1976) is de winnaar van de J.C. Bloem Poëzieprijs 2015. 18 april ontvangt zij de prijs voor haar dichtbundel 'Liederen van een kapseizend paard' uit handen van de Gemeente Steenwijkerland in Stadspark Rams Woerthe.
De jury van de J.C. Bloemprijs roemde de dichtbundel: "Het is poëzie die je met al je zintuigen moet lezen. Verwarmende én verwarrende regels laten een eigenzinnige en zinnelijke dichter zien."
Els Moors (1976) woont en werkt in Brussel. Haar met lof overladen poëziedebuut 'Er hangt een hoge lucht boven ons' werd genomineerd voor de C. Buddingh'-prijs en bekroond met de Herman de Coninck Poëzieprijs. Van haar hand verschenen ook de roman 'Het verlangen naar een eiland' en de verhalenbundel 'Vliegtijd'.
Redactie, 10-04-2015
H.H.ter Balkt overleden
Dichter H.H. ter Balkt (76) is zondagavond 8 maart jl. in zijn woonplaats Nijmegen overleden. Dat heeft zijn uitgeverij, de Bezige Bij, maandag medegedeeld. Ter Balkt ontving veel van de belangrijkste literaire prijzen, waaronder in 2003 de P.C. Hooftprijs. Ter Balkt had al enige tijd een broze gezondheid.Redactie, 10-03-2015
Bezig met laden
Meer laden...