inloggen

Op skechers en een oude voetbalschoen....

snelsonnet
4.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 51
Ruud Gullit ziet het zitten met oranje
Met Memphis en Van Dijk in het verschiet
Zijn ze voor hem zeker een favoriet
Ontkurk alvast uw beste fles champagne…

Ijstijd

gedicht
3.0 met 3 stemmen aantal keer bekeken 8.171
Die avond vertrok een auto
richting snelweg
en de honden blaften niet
het dashbordvak was leeg…

Een man zijn levenservaringen

netgedicht
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 22
wegen zwaarder hogerop, de ladder
stopt niet bij een paar missende treden
maar overziet wel de vele misstappen
met hun goede orde gehuld in nevelen…

Waterzooi

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 19
Kijk naar boven
Oogjes toe
Je protesteert
Maar probeert…
Beninga24 april 2026Lees meer >

Sapientia

poëzie
4.7 met 6 stemmen aantal keer bekeken 1.063
Grau, theurer Freund, ist alle Theorie
Und grün des Lebens goldner Baum.
Goethes’ Faust
Zeg mij waarom, ô Vrienden, wilt ge uw brein…

Laatste nieuws:

De Redactie feliciteert Wim Meyles met zijn kampioenschap NK Light Verse 2021!
Redactie, 01-11-2021
Na vele jaren op gedichten.nl gepubliceerd te hebben achtte Bert Weggemans hoog tijd om zijn eerste dichtbundel uit te brengen. 'De mens uit het beest halen' verscheen op 7 oktober 2021 bij Uitgeverij Vliedorp.
De bundel heeft een zachte omslag met daarop afgebeeld een schilderwerk van eigen hand - hemelsblauw is de kleur die het boekje siert.
De gedichten in de bundel zijn gegroepeerd rond de thema ’s Oorlog, Psychiatrie, Vrede en Liefde & Verlangen.
Het boek telt in totaal 61 pagina’s en is voor € 14 verkrijgbaar bij Boekhandel Van der Velde aan het A-kerkhof in de stad Groningen, bij Boekhandel Daan Nijman in Roden alsook bij de Primera-winkel in Marum.
Natuurlijk kunnen mensen, die in de bundel geïnteresseerd zijn, deze ook rechtstreeks bij de auteur bestellen op zijn mailadres aweggemans@online.nl

Auteur: Bert Weggemans
Uitgeverij: Vliedorp, Houwerzijl
Publicatie: oktober 2021
ISBN: 9 789460 480966
Boekenredactie, 30-10-2021
Het gedicht 'de sprinkhaan en ik', dat inzender 'torromolinos' op 27 november 2007 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van oktober 2021 geworden op de voor bijna iedereen interessante natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze herfstmaand heen en geniet nu van al het fraais van deze fotografen!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-10-2021
Zondag 31 oktober zal in Eetcafé Groothuise te Emmen het 5e Nederlands Kampioenschap Light Verse plaats vinden.
De juryleden (onder wie Inge Boulonois, die dinsdag op onze site het snelsonnet verzorgt) hebben o.a. Elyn Doornenbal, Niek Kalberg, Wim Meyles (de huidige kampioen van Nederland) en Bart Schmittman als finalisten aangewezen.
Begintijd: 14.00 uur.
De bundel 'Lichtvoetig V' zal dan ook gepresenteerd worden.
Lichtvoetig, 18-09-2021
Meer laden...