Naar het WK met Curaçao
snelsonnet
4.0 met 4 stemmen
83 Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Rafels
gedicht
2.2 met 59 stemmen
22.216 Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…
WEERZIEN
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
49 Lijn twaalf haast zich door de stad
de conducteur vertolkt vlot de kaart
bewonderend heb ik hem aangestaard
door mijn geheugen vreet zich een rat…
Engelse les
hartenkreet
4.0 met 1 stemmen
13 Ik zat te keten in de les
En ging over de knie
Ik smeekte tot de teacher:
Please, do not lettuce me!
Maar in Vlaanderen
poëzie
3.4 met 10 stemmen
2.541 Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…
Laatste nieuws:
Simon Vinkenoog overleden.
Vanmorgen is in een ziekenhuis in zijn woonplaats Amsterdam de dichter Simon Vinkenoog overleden.
Vinkenoog, die 18 juli 81 jaar zou worden, is het meest bekend als dichter en prozaschrijver. Zijn eerste dichtbundel Wondkoorts verscheen in 1950. Sindsdien schreef hij meer dan dertig boeken.
In 2004 werd hij benoemd tot dichter des Vaderlands. In 2008 schreef Vinkenoog nog een eerbetoon aan de stad Amsterdam: Amdam/madmaster.
Nieuws Redactie, 12-07-2009
A. Roland Holstprijs voor Hester Knibbe
De dichteres Hester Knibbe heeft de A. Roland Holstprijs voor vernieuwende poëzie gewonnen. De prijs zal haar op 23 mei as. in Bergen uitgereikt worden.Nieuws Redactie, 08-05-2009
Libris Literatuurprijs voor Dimitri Verhulst
Maandagavond 11 mei 2009 is de Libris Literatuurprijs uitgereikt aan Dimitri Verhulst voor zijn boek 'Godverdomse dagen op een godversomse bol'. Het boek laat op kritische manier de ontwikkeling van de mens van oorsprong tot heden zien. Het boek werd door de uitgever gratis in een oplage van 320.000 exemplaren bij het blad HUMO verspreid.Nieuws Redactie, 08-05-2009
Martin Bril overleden
Schrijver, dichter en columnist Martin Bril is woensdag op 49-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Hij leed aan kanker. Dat maakte de Volkskrant, waarvoor hij columns schreef, bekend.
Schrijver Martin Bril kreeg een dag voor zijn overlijden de Bob den Uyl Prijs voor zijn boek 'De kleine keizer'. voor het beste Nederlandstalige reisboek uit het afgelopen kalenderjaar.
Bril beschrijft in het boek zijn fascinatie voor Napoleon Bonaparte aan de hand van een reis die onder meer leidde langs slagvelden in Tsjechië, Italië en Polen, de geboortegrond van de keizer, antiquariaten en tientallen musea.
Nieuws Redactie, 23-04-2009
Bezig met laden
Meer laden...