inloggen

Vesting Bourtange

snelsonnet
3.8 met 4 stemmen aantal keer bekeken 52
Eén van de mooiste plekjes op deez aard
Ze duwen echter wel je voordeur open
En komen zo je tuintje binnenlopen
Ook word je door je ramen aangestaard…
Nico Noorman12 september 2025Lees meer >

Hallo, hiero!

gedicht
3.7 met 3 stemmen aantal keer bekeken 4.794
Hallo, hiero, jij bènt 'r eentje!
Jij kom toch ook uit Rotterdam?
Weet jij nog van de luizekam?
En zeg jij worteltje of peentje?…

Voorgoed kwijt

netgedicht
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 14
Als meedogenloos een leider leidt
snijdt zijn ideologie als dolk
waren het de wijze woorden
lang geleden van een profeet…
W. Verhoeven12 september 2025Lees meer >

Noorderlicht

hartenkreet
2.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 6
Paars en groen vervloeit,
fluisterend boven het woud
nacht ademt geheim.
Johny Donovan12 september 2025Lees meer >

Laatste nieuws:

Alara Adilow is de 36ste winnaar van de C. Buddingh'-prijs voor het beste poëziedebuut van 2022.
De Amsterdamse dichteres krijgt de prijs voor haar bundel 'Mythen en stoplichten'.
'Een bundel die een universum schept dat woekert, krimpt, sterft en zichzelf opnieuw uitvindt', aldus de jury.
Redactie, 12-06-2023
Het gedicht 'Grootgrutto's', dat wijlen Albert Weijman op 30 september 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juni 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze eerste zomermaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-06-2023
Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.

De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten.
Redactie, 22-04-2023
Meer laden...