inloggen

Naar het WK met Curaçao

snelsonnet
3.7 met 3 stemmen aantal keer bekeken 62
Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Nico Noorman21 november 2025Lees meer >

Rafels

gedicht
2.2 met 59 stemmen aantal keer bekeken 22.201
Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…

Onderweg

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 20
Vorstelijke najaarskoude heeft
al zijn menselijke zondes
blootgelegd in intens verdriet
in de schaduwstilte van het land…
mobar21 november 2025Lees meer >

IK DUID DE DUIDERS VAN JONG TOT EUS!!!

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 9
Geduld het gezegde zegt
geduld is een schone zaak
en dat is het ook
en heb ik mij ook eigen gemaakt…

Maar in Vlaanderen

poëzie
3.3 met 9 stemmen aantal keer bekeken 2.529
Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…

Laatste nieuws:

Tjitske Jansen wint de Anna Bijns Prijs voor Koerikoeloem

De dichteres Tjitske Jansen, die met 'Het moest maar eens gaan sneeuwen' in 2003 overdonderend debuteerde, heeft de Anna Bijns Prijs voor vrouwelijke dichters gewonnen. Ze krijgt de prijs voor haar tweede bundel 'Koerikoeloem', waarin ze met 'afstand en precisie' kijkt naar haar eigen geschiedenis.

Nieuws Redactie, 14-11-2009
Peter Verhelst wint Gouden Griffel

De Vlaamse dichter Peter Verhelst (1962) heeft op het kinderboekenbal de Gouden Griffel 2009 gekregen voor zijn boek "het geheim van de keel van de nachtegaal". Het was zijn eerste kinderboek. Carl Cneut voorzag het boek van prachtige illustaties. Het geheim van de keel van de nachtegaal krreg al eerder een groot aantal prijzen.
Nieuws Redactie, 07-10-2009
Christine D'Haen overleden

De Vlaamse schrijfster en dichteres Christine D'haen is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden in haar woonplaats Brugge. Zij geldt als een gepassioneerde en erudiete auteur noemt.

Christine D'haen werd onderscheiden met onder meer de Prijs der Nederlandse Letteren (1992), de Henriëtte de Beaufortprijs (1989 en 2007) en de Dirk Martensprijs (2007).

Zij studeerde Germaanse filologie in Gent en vervolgde haar studie in Amsterdam en Edinburgh. In 1958 verscheen haar eerste dichtbundel. Ook schreef ze autobiografische fictie en een biografie van Guido Gezelle.
Nieuws Redactie, 05-09-2009
Poëziewedsrijd Oostende

In 2009-2010 vindt de zesde editie plaats van de prestigieuze poëziewedstrijd van de stad Oostende met als eerste prijs niet minder dan 2500 euro voor één onuitgegeven gedicht.

De professionele jury (van Istendael, Decerf, Knibbe, van Leeuwen, Stassijns, Van Strijtem en Vergeer) staat borg voor een hoge kwaliteit van de selectie.

Deelnemen kan door maximaal twee ongepubliceerde Nederlandstalige gedichten voor 01 oktober 2009 in te sturen naar:
Poëziewedstrijd stad Oostende, Cultuurdienst, Vindictivelaan 1, 8400 Oostende.
Het volledige wedstrijdreglement is te zien op cultuur.oostende.be.


Nieuws Redactie, 10-08-2009
Meer laden...