inloggen

Naar het WK met Curaçao

snelsonnet
3.7 met 3 stemmen aantal keer bekeken 58
Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Nico Noorman21 november 2025Lees meer >

Rafels

gedicht
2.2 met 59 stemmen aantal keer bekeken 22.201
Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…

Onderweg

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 11
Vorstelijke najaarskoude heeft
al zijn menselijke zondes
blootgelegd in intens verdriet
in de schaduwstilte van het land…
mobar21 november 2025Lees meer >

IK DUIDT DE DUIDERS VAN JONG TOT EUS!!!

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 7
Geduld het gezegde zegt
geduld is een schone zaak
en dat is het ook
en heb ik mij ook eigen gemaakt…

Maar in Vlaanderen

poëzie
3.3 met 9 stemmen aantal keer bekeken 2.528
Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…

Laatste nieuws:

HET NIJMEEGSE BOEKENFEEST

Datum: 25 maart 2017
Locatie: Concertgebouw De Vereeniging,
Keizer Karelplein 2d, Nijmegen
Aanvang: 20:00 uuur
Entree: €17,50 / €10,- (CJP/student)

Meer info: www.nijmeegsboekenfeest.nl
Redactie, 02-02-2017
‘Wat helpt is een wonder’ – gedichten van de Dichter des Vaderlands 2013-2017

De kroning van Willem-Alexander, Dodenherdenking, de MH17, de vluchtelingencrisis, Gerrit Kouwenaar en Sinterklaas, Gronings gas en aanslagen in Parijs – alles wat de afgelopen jaren belangrijk was kreeg een echo in de gedichten die Anne Vegter er als Dichter des Vaderlands over schreef. Dat deed ze met een eigenzinnige, karaktervolle pen, en tegelijk zo dat het iedereen kon raken, ook wie niet gewend was gedichten te lezen. Bij het einde van haar ambtsperiode zijn deze gedichten gebundeld.

Op 29 januari 2017 wordt de ambtsperiode van Anne Vegter afgesloten en zal een nieuwe ‘Dichter Des Vaderlands’ worden verwelkomd.
In 2000 was Gerrit Komrij de eerste Dichter Des Vaderlands en daarna kwamen Simon Vinkenoog, Driek van Wissen en Ramsey Nasr. In 2013 volgde Anne Vegter hem op.
Redactie, 17-01-2017
Arnon Grunberg wint Gouden Ganzenveer

Arnon Grunberg heeft de Gouden Ganzenveer 2017 gewonnen. Dat heeft voorzitter Gerdi Verbeet van de Academie De Gouden Ganzenveer gisteravond meegedeeld.
Grunberg is journalist en schrijft ook gedichten, toneel en romans.

De Gouden Ganzenveer wordt elk jaar uitgereikt aan iemand die een bijdrage heeft geleverd aan het geschreven woord en die bijdraagt aan het maatschappelijk debat.
Vorig jaar won hoofdredacteur van De Groene Amsterdammer Xandra Schutte de prijs. Andere winnaars waren Geert Mak, Adriaan van Dis en Remco Campert.
De Academie De Gouden Ganzenveer bestaat uit personen uit de kunstwereld, wetenschap, politiek en bedrijfsleven. De prijs werd voor het eerst uitgereikt in 1955 en wordt sinds 2002 jaarlijks toegekend.
De prijs wordt op 6 april uitgereikt.
Nieuwsredactie, 10-01-2017
Anna Blamanprijs 2016 voor Hans Sleutelaar

De Anna Blaman Prijs 2016 werd op 25 november uitgereikt aan dichter Hans Sleutelaar tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Burgerzaal van het Rotterdamse stadhuis.
Burgemeester Aboutaleb overhandigde met jurysecretaris Shantie Singh de prijs aan de 81-jarige laureaat.
‘Sleutelaars teksten voelen als een ontwapenende tour door Rotterdam. Het humeur van de stad is voelbaar’, aldus het juryrapport.
Aan de Anna Blaman Prijs is een geldbedrag van € 10.000,- verbonden.
Redactie, 01-12-2016
Meer laden...