Naar het WK met Curaçao
snelsonnet
3.7 met 3 stemmen
62 Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Rafels
gedicht
2.2 met 59 stemmen
22.201 Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…
Onderweg
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
21 Vorstelijke najaarskoude heeft
al zijn menselijke zondes
blootgelegd in intens verdriet
in de schaduwstilte van het land…
IK DUID DE DUIDERS VAN JONG TOT EUS!!!
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
10 Geduld het gezegde zegt
geduld is een schone zaak
en dat is het ook
en heb ik mij ook eigen gemaakt…
Maar in Vlaanderen
poëzie
3.3 met 9 stemmen
2.530 Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…
Laatste nieuws:
Op veler verzoek is het ollekebolleke als nieuwe categorie toegevoegd aan de bestaande categorieën bij de netgedichten.
We hopen dat vele dichters hier hun ollekebollekes gaan plaatsen!
www.gedichten.nl/dichtwoordenboek/162_Ollekebolleke.htmlRedactie, 16-10-2012
Ik ben bezig de snelheid van de site te verbeteren want er komen terechte klachten binnen over hoe de site nu draait.
Voor het weekeinde moet het in orde komen.
Mijn excuses hoe het nu gaat.Webtechnicus, 11-10-2012
De Nobelprijs voor de Literatuur 2012 is toegekend aan de Chinese schrijver Mo Yan. Dat heeft het Nobelprijscomité donderdag in de Zweedse hoofdstad Stockholm bekendgemaakt.
De 57-jarige Mo Yan krijgt zijn prijs omdat hij volgens het comité "met zijn zinsbegoochelende realisme volksverhalen, verleden en heden weet te versmelten."
Zijn bekendste boeken zijn 'Het rode korenveld' en 'De wijnrepubliek', die ook in het Nederlands verschenen.
Mo Yan is een pseudoniem en betekent 'spreek niet'. Zijn echte naam is Guan Moye. De boeken van de boerenzoon en voormalig soldaat zijn doorspekt met sociale kritiek.
De winnaar ontvangt in december een medaille en een bedrag van ongeveer 930.000 euro. Mo Yan vertelde het comité dat hij "overgelukkig en bang" is nu hij de prijs in ontvangst mag nemen.
Xingjian
In 2011 ging de prijs naar de Zweed Tomas Tranströmer. Gao Xingjian was in 2000 de laatse Chinees die Mo Yan voorging.
Destijds maakten Chinese media geen melding van de winst van Xingjian. Het persbureau Xinhua heeft de winst van Mo Yan nu wel gemeld.
Vrijdag staat de bekendmaking van de Nobelprijs voor de Vrede op het programma. redactie, 11-10-2012
Masterclass Mark Boog
Op donderdag 22 november organiseert Literair Productiehuis Wintertuin twee masterclasses op de Radboud Universiteit Nijmegen. Deze masterclasses maken deel uit van het Wintertuinfestival (van 22 t/m 25 november 2012).
Tijdens een van de masterclasses zal dichter Mark Boog spreken over hoe hij te werk gaat in het dichtproces. Deelnemers gaan vervolgens samen met Mark aan de slag met het schrijven van een gedicht.
Mark Boog debuteerde in 2000, ontving de C. Buddingh’-prijs en is een gevestigde naam in de Nederlandse poëziescene. Hij kreeg de VSB Poëzieprijs voor De encyclopedie van de grote woorden. In deze bundel dicht Boog op een inspirerende wijze over grote woorden als geluk, liefde en afgunst.
Voor meer info: www.wintertuin.nl/festivals/wintertuinfestival/donderdag-22-november/ Redactie, 11-10-2012
Bezig met laden
Meer laden...