inloggen

Naar het WK met Curaçao

snelsonnet
3.7 met 3 stemmen aantal keer bekeken 62
Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Nico Noorman21 november 2025Lees meer >

Rafels

gedicht
2.2 met 59 stemmen aantal keer bekeken 22.203
Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…

Onderweg

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 25
Vorstelijke najaarskoude heeft
al zijn menselijke zondes
blootgelegd in intens verdriet
in de schaduwstilte van het land…
mobar21 november 2025Lees meer >

IK DUID DE DUIDERS VAN JONG TOT EUS!!!

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 10
Geduld het gezegde zegt
geduld is een schone zaak
en dat is het ook
en heb ik mij ook eigen gemaakt…

Maar in Vlaanderen

poëzie
3.3 met 9 stemmen aantal keer bekeken 2.532
Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…

Laatste nieuws:

Poëziewedsrijd Oostende

In 2009-2010 vindt de zesde editie plaats van de prestigieuze poëziewedstrijd van de stad Oostende met als eerste prijs niet minder dan 2500 euro voor één onuitgegeven gedicht.

De professionele jury (van Istendael, Decerf, Knibbe, van Leeuwen, Stassijns, Van Strijtem en Vergeer) staat borg voor een hoge kwaliteit van de selectie.

Deelnemen kan door maximaal twee ongepubliceerde Nederlandstalige gedichten voor 01 oktober 2009 in te sturen naar:
Poëziewedstrijd stad Oostende, Cultuurdienst, Vindictivelaan 1, 8400 Oostende.
Het volledige wedstrijdreglement is te zien op cultuur.oostende.be.


Nieuws Redactie, 10-08-2009
Marcel van Maele overleden

De Belgische dichter en kunstenaar Marcel van Maele is op 78-jarige leeftijd in Antwerpen overleden.

Van Maele debuteerde in 1956 met de bundel "Soetja" en groeide in de jaren 60 uit tot een cultfiguur als flamboyante spreker tijdens poëzieavonden. Als dichter was hij een podiumbeest op poëzieavonden en hij verbaasde kunstliefhebbers met zijn kunstobjecten.

In 1972 kreeg de in Brugge geboren kunstenaar de Arkprijs van het Vrije Woord voor zijn bundel "Ik ruik mensenvlees, zei de reus". Marcel van Maele publiceerde meer dan 20 bundels. In 2001 verscheen de bloemlezing "Krassen in wat was". Sinds de jaren 80 werd de kunstenaar gaandeweg blind.

Van Maele laat een indrukwekkend oeuvre na.
Nieuws Redactie, 02-08-2009
Michaël Zeeman overleden

In Rotterdam is maandagavond journalist en literair criticus Michaël Zeeman overleden. Hij is vijftig jaar geworden.

Zeeman schreef sinds 1980 in tal van dag- en weekbladen over kunst en literatuur, filosofie en cultuurpolitiek. Vanaf 1991 schreef hij voor de Volkskrant. Hij presenteerde voor de VPRO het televisieprogramma Zeeman met boeken over literatuur.

Zelf publiceerde hij ook poëzie, essays en proza. Voor zijn poëziedebuut Beeldenstorm kreeg hij in 1991 de C.Buddingh'-prijs. In 2002 ontving hij de Gouden Ganzenveer voor zijn bijdrage aan de Nederlandse, geschreven cultuur.
Nieuws Redactie, 29-07-2009
Simon Vinkenoog overleden.

Vanmorgen is in een ziekenhuis in zijn woonplaats Amsterdam de dichter Simon Vinkenoog overleden.

Vinkenoog, die 18 juli 81 jaar zou worden, is het meest bekend als dichter en prozaschrijver. Zijn eerste dichtbundel Wondkoorts verscheen in 1950. Sindsdien schreef hij meer dan dertig boeken.

In 2004 werd hij benoemd tot dichter des Vaderlands. In 2008 schreef Vinkenoog nog een eerbetoon aan de stad Amsterdam: Amdam/madmaster.

Nieuws Redactie, 12-07-2009
Meer laden...