inloggen

Veegbewijs

snelsonnet
4.2 met 8 stemmen aantal keer bekeken 70
Ik heb mijn schoorsteen weer eens laten vegen,
Daar mijn verzekeraar dat van mij wil.
Want wel of niet, dat maakt bij brand verschil,
En een betaalbewijs kan dan zwaar wegen.…
Wim Overweg11 september 2025Lees meer >

Besluit

gedicht
2.7 met 80 stemmen aantal keer bekeken 23.204
De kamer was donker; het raam alleen
hield nog een licht, dat te sterven scheen.
Zij sprak uit het bed: hoe zijt gij zo laat,
en uw haar zo wild om uw gelaat?…

het geluk van weleer

netgedicht
2.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 28
( oud-Hollands geluk maar anders
dan de titel ons laat geloven)
als een gedegen vorm van
antiquariaat dus voor…

Verstoppertje spelen.

poëzie
3.0 met 6 stemmen aantal keer bekeken 1.072
Klein Jan was weggekropen
In een hoek.
Waar hij deftig zat te lezen
In een boek.…
W.F. Oostveen11 september 2025Lees meer >

Laatste nieuws:

Ontsnappingen ontvangt de Awater Poëzieprijs

Op de laatste dag van de Poëzieweek 2017 mocht Eva Gerlach voor haar bundel 'Ontsnappingen' de Awater Poëzieprijs in ontvangst nemen. De overhandiging vond plaats in de Rode Hoed te Amsterdam.

De Awater Poëzieprijs is een jaarlijkse prijs van poëzietijdschrift Awater en bestaat uit een mok en een geldbedrag van € 500,-.
Ontsnappingen vormt het tweede deel van een drieluik Labyrint (De Arbeiderspers) waar Gerlach aan werkt.
Redactie, 08-02-2017
Ester Naomi Perquin nieuwe Dichter des Vaderlands

Op zondag 29 januari vond in de Kunsthal te Rotterdam een ceremonieel programma plaats waarin de ambtsperiode van Anne Vegter als Dichter des Vaderlands werd afgesloten en de nieuwe Dichter des Vaderlands, Ester Naomi Perquin, zal werd verwelkomd.

Een veelzijdige commissie heeft zich in oktober van het afgelopen jaar op initiatief van NRC en Poetry International gebogen over de vraag wie een geschikte opvolger van Anne Vegter zou kunnen zijn.

Er werd gezocht naar een dichter die zowel in het poëziecircuit als daarbuiten wordt erkend, die in staat is een breed publiek enthousiast te maken voor poëzie, die communicatief en gedreven is, initiatieven neemt, iemand die makkelijk omgaat met de media en zich thuis voelt op een podium. Met groot enthousiasme en trots presenteerde de jury Ester Naomi Perquin als de nieuwe Dichter des Vaderlands. (foto Lenny Oosterwijk)
Redactie, 03-02-2017
Hannah van Binsbergen wint de VSB Poëzieprijs 2017

De VSB Poëzieprijs 2017 – de belangrijkste prijs voor een Nederlandstalige poëziebundel – werd26 januari jl. in het Grand Theatre Groningen toegekend aan de bundel Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen.

Van Binsbergen kreeg de prijs, bestaande uit 25.000 euro, vanavond uitgereikt door juryvoorzitter Francine Houben.

Eergisteren won Van Binsbergen ook al de Herman de Coninckprijs voor het beste debuut.

De poëzie van Van Binsbergen staat met twee benen in onze tijd. Met de zelfverzekerde parlandotoon waarmee ze haar weifelingen tot uitdrukking brengt sluit ze duidelijk aan bij generatiegenoten als Maarten van der Graaff, maar ze doet dat met een krachtige eigen stem. Niets aan Kwaad gesternte verraadt dat het een debuutbundel is, of het moet nu juist de onbevangenheid zijn waarmee de dichteres haar lezers tegemoet treedt, niet gehinderd door de last van de verwachtingen. Het werk van Hannah van Binsbergen is een grote aanwinst voor de Nederlandse poëzie, volgens het juryrapport.

De vijf genomineerden waren:
Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen (Atlas Contact)
Koelkastlicht van Rodaan Al Galidi (Uitgeverij Jurgen Maas)
Lichtmeters van Ruth Lasters (Polis)
Dichter, bokser, koningsdochter van Delphine Lecompte (De Bezige Bij)
Van groot belang van Nachoem M. Wijnberg (Atlas Contact)

Redactie, 03-02-2017
Awater Poëzieprijs 2016 voor Eva Gerlach met de bundel Ontsnappingen


1 februari 2017 | Eva Gerlach heeft met de bundel Ontsnappingen de Awater Poëzieprijs 2016 gewonnen. Zij ontving de prijs van € 500,- tijdens de afsluiting van de Poëzieweek in de Rode Hoed in Amsterdam.
Redactie, 03-02-2017
Meer laden...