inloggen

Wij moeten oefenen!

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 8
Negeer de droogte en het brandgevaar
We gaan vandaag weer schieten op de hei
Want dit is wat de generaal ons zei:
‘Als Putin komt dan dan zijn de rapen gaar’…

Tot de doden

gedicht
4.1 met 227 stemmen aantal keer bekeken 31.099
Wij kunnen U niet meer bereiken
Wij komen een zintuig te kort
Wij leggen ons neer bij feiten
Dat gij minder en minder wordt…

De verborgen wereld van rankende duivenkervel

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 9
Zacht wit en purper
fijn geweven in het groen
stilte in de wind
Rankende stengel…
CB2 mei 2026Lees meer >

Het eenzame wintervogeltje

hartenkreet
3.5 met 2 stemmen aantal keer bekeken 26
Het eenzame wintervogeltje in het Beeckestijnpark
terwijl de trein langzaam voorbij dendert,
En iemand stiekem een sigaretje rookt op het perron.
Zijn veertjes rillen in de scherpe wind,…

O LENTEBLOMKE

poëzie
3.6 met 20 stemmen aantal keer bekeken 4.146
o Lenteblomke,
‘et moederhert
der aarde eerst uit-
gekropen,…

Laatste nieuws:

Masterclass Mark Boog

Op donderdag 22 november organiseert Literair Productiehuis Wintertuin twee masterclasses op de Radboud Universiteit Nijmegen. Deze masterclasses maken deel uit van het Wintertuinfestival (van 22 t/m 25 november 2012).

Tijdens een van de masterclasses zal dichter Mark Boog spreken over hoe hij te werk gaat in het dichtproces. Deelnemers gaan vervolgens samen met Mark aan de slag met het schrijven van een gedicht.

Mark Boog debuteerde in 2000, ontving de C. Buddingh’-prijs en is een gevestigde naam in de Nederlandse poëziescene. Hij kreeg de VSB Poëzieprijs voor De encyclopedie van de grote woorden. In deze bundel dicht Boog op een inspirerende wijze over grote woorden als geluk, liefde en afgunst.

Voor meer info: www.wintertuin.nl/festivals/wintertuinfestival/donderdag-22-november/
Redactie, 11-10-2012
Er bleek een aantal accounts gecompromitteerd te zijn dus zijn wachtwoorden door mij gereset.

Je kunt via de wachtwoordresetfunctie een nieuw wachtwoord aanvragen als je niet meer kunt inloggen:

www.gedichten.nl/wachtwoord.php


Ik hoopt dat het gaat lukken!
Webtechnicus, 18-09-2012
Naar aanleiding van klachten over ten onrechte gegeven cijfers hebben we een nieuw systeem geïntroduceerd waarbij je je eerst moet inloggen om een cijfer te kunnen geven.
We hopen hierdoor een beter zicht te krijgen op wie het cijfersysteem probeert te ondermijnen waarna we eventueel een passende maatregel kunnen nemen.
Een aantal gegeven cijfers waarbij gerede twijfels bestonden hebben we laten verwijderen.
Redactie, 18-07-2012
De populaire dichter en schrijver Rutger Kopland (77) is in zijn woonplaats Glimmen overleden.
Rutger Kopland is het pseudoniem van de in 1934 geboren R.H. van den Hoofdakker.
In 1966 debuteerde Kopland met de bundel Onder het vee. In 1988 won hij de P.C. Hooft-prijs voor zijn gehele oeuvre en tien jaar later de VSB Poëzieprijs.
Ook ontving hij twee eredoctoraten, voor zowel zijn kunst als zijn wetenschappelijke prestaties. Kopland was psychiater, gespecialiseerd op het gebied van depressies.
Ooit werd Kopland uitverkoren als Dichter des Vaderlands, maar hij liet die eer aan zich voorbij gaan.
Ook paste hij voor een koninklijke onderscheiding. ''Mensen die krom liggen voor het buurthuis of zich belangeloos inzetten voor de lokale sportclub verdienen een lintje", zei Kopland in 2005. ''Kunstenaars moeten daar buiten blijven. Die hebben hun eigen circuit waarin mensen geëerd worden. Wat dat betreft heb ik zelf geen klagen".
Redactie, 15-07-2012
Meer laden...