inloggen

Verantwoord kiezen

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 9
U koopt een nieuwe auto binnenkort?
Dan vraag ik u om ook op kleur te letten,
niet automatisch erop in te zetten
dat het een grijze of een zwarte wordt.…
Wim Meyles8 september 2025Lees meer >

wonderbaarlijke maand

gedicht
2.3 met 40 stemmen aantal keer bekeken 16.219
dat was in de wonderbaarlijke maand
van bloesemingen en overvloed
toen mijn borstkas opstoof als papaver
ribben in sierpennen uitwaaierden…
Ramsey Nasr8 september 2025Lees meer >

Menselijk

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 6
Je hoeft je niet te verontschuldigen
omdat je de namen van de bomen bent vergeten
en dat jouw tante niet langer piano speelt
zal mij vandaag zeker geen zorg zijn…
Avril Gareel8 september 2025Lees meer >

Op pensioen

hartenkreet
3.5 met 2 stemmen aantal keer bekeken 31
Ik zet mijn wekker voortaan uit,
geen haast, geen files, geen geluid.
De koffiemok vult zich op tijd,
de krant ligt klaar, ik ben bevrijd.…
Johny Donovan7 september 2025Lees meer >

Van trots en deemoed

poëzie
2.9 met 8 stemmen aantal keer bekeken 2.939
Zie , ze heeft niets verwacht –
zij kon maar niet aflaten
te geven boven mate,
had het de dood gebracht.…

Laatste nieuws:

Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.

De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten.
Redactie, 22-04-2023
Het gedicht 'waterval', dat inzender Johan Grave op 16 juni 2002 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van april 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze paasmaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor ontroerende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-04-2023
Het gedicht 'Zacht licht in maart', dat inzender Dieho op 13 maart 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van maart 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor prachtige natuurfoto's!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-03-2023
Meer laden...