Naar het WK met Curaçao
snelsonnet
5.0 met 1 stemmen
27 Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Rafels
gedicht
2.2 met 59 stemmen
22.179 Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…
ik weet
netgedicht
1.5 met 2 stemmen
19 ik weet
dat jij weet
dat ik weet
wat jij weet…
Zilverlicht
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
11 In het woud waar schaduwen zweven,
waar oude stammen adem halen,
Laat het zonlicht de kruinen leven…
Maar in Vlaanderen
poëzie
3.3 met 9 stemmen
2.517 Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…
Laatste nieuws:
Ester Naomi Perquin nieuwe Dichter des Vaderlands
Op zondag 29 januari vond in de Kunsthal te Rotterdam een ceremonieel programma plaats waarin de ambtsperiode van Anne Vegter als Dichter des Vaderlands werd afgesloten en de nieuwe Dichter des Vaderlands, Ester Naomi Perquin, zal werd verwelkomd.
Een veelzijdige commissie heeft zich in oktober van het afgelopen jaar op initiatief van NRC en Poetry International gebogen over de vraag wie een geschikte opvolger van Anne Vegter zou kunnen zijn.
Er werd gezocht naar een dichter die zowel in het poëziecircuit als daarbuiten wordt erkend, die in staat is een breed publiek enthousiast te maken voor poëzie, die communicatief en gedreven is, initiatieven neemt, iemand die makkelijk omgaat met de media en zich thuis voelt op een podium. Met groot enthousiasme en trots presenteerde de jury Ester Naomi Perquin als de nieuwe Dichter des Vaderlands. (foto Lenny Oosterwijk)Redactie, 03-02-2017
Hannah van Binsbergen wint de VSB Poëzieprijs 2017
De VSB Poëzieprijs 2017 – de belangrijkste prijs voor een Nederlandstalige poëziebundel – werd26 januari jl. in het Grand Theatre Groningen toegekend aan de bundel Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen.
Van Binsbergen kreeg de prijs, bestaande uit 25.000 euro, vanavond uitgereikt door juryvoorzitter Francine Houben.
Eergisteren won Van Binsbergen ook al de Herman de Coninckprijs voor het beste debuut.
De poëzie van Van Binsbergen staat met twee benen in onze tijd. Met de zelfverzekerde parlandotoon waarmee ze haar weifelingen tot uitdrukking brengt sluit ze duidelijk aan bij generatiegenoten als Maarten van der Graaff, maar ze doet dat met een krachtige eigen stem. Niets aan Kwaad gesternte verraadt dat het een debuutbundel is, of het moet nu juist de onbevangenheid zijn waarmee de dichteres haar lezers tegemoet treedt, niet gehinderd door de last van de verwachtingen. Het werk van Hannah van Binsbergen is een grote aanwinst voor de Nederlandse poëzie, volgens het juryrapport.
De vijf genomineerden waren:
Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen (Atlas Contact)
Koelkastlicht van Rodaan Al Galidi (Uitgeverij Jurgen Maas)
Lichtmeters van Ruth Lasters (Polis)
Dichter, bokser, koningsdochter van Delphine Lecompte (De Bezige Bij)
Van groot belang van Nachoem M. Wijnberg (Atlas Contact)
Redactie, 03-02-2017
Awater Poëzieprijs 2016 voor Eva Gerlach met de bundel Ontsnappingen
1 februari 2017 | Eva Gerlach heeft met de bundel Ontsnappingen de Awater Poëzieprijs 2016 gewonnen. Zij ontving de prijs van € 500,- tijdens de afsluiting van de Poëzieweek in de Rode Hoed in Amsterdam.Redactie, 03-02-2017
Turing Gedichtenwedstrijd 2016 gewonnen door Doriende Wit
Het gedicht Legenda van Dorien de Wit uit Amsterdam werd gekozen tot het beste gedicht van de Turing Gedichtenwedstrijd 2016 en bekroond met de hoofdprijs van € 10.000.
De tweede prijs (€ 5.000) werd toegekend aan Laurine Verweijen uit Amsterdam en de derde prijs (€ 2.000) aan Bernadette Stom uit Delft.
Redactie, 03-02-2017
Bezig met laden
Meer laden...