Groningen
snelsonnet
4.0 met 3 stemmen
48 Liefst 3.4 nu op de schaal van Richter
De aarde geeft in duidelijke taal
Hiermee opnieuw een schokkend noodsignaal
De klap was deze keer bepaald niet lichter…
Credo
gedicht
5.0 met 1 stemmen
6.548 De dichters weten wat zij niet weten.
Zij spreken in hun vreemde taal;
zij gaan de dood in tot het begin;
zij ontdekken leven -…
Beter leven
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
7 Zou ooit iemand hebben voorzien
waarvan wij nu getuige zijn
we zouden van een profeet weten
historici blijken soms profeten…
Wanneer herfst ademt
hartenkreet
2.0 met 2 stemmen
27 Blaadjes dwarrelen
zacht op vochtige paden
herfst ademt in mij
Als ochtend zich opent…
1890
poëzie
4.0 met 1 stemmen
780 Laat d' ouderwetse dichter nog zijn lier
Besnaren om het zonlicht te bezingen;
Ons, jongren, wenken hoger, beter dingen
Dan 't eeuwen reeds banale hemelvier.…
Laatste nieuws:
Bert Weggemans in de prijzen.
De trouwe inzender van gedichten op gedichten.nl Bert Weggemans viel deze maand in de prijzen op de nationale gedichtendag in Lelystad: een gelukwens van onze kant waard.
En bovendien stond zijn gedicht 'Omdat ik nait zwemmen kon' ook nog eens 20 september op de groningerscheurkalender.
Al met al een bijzonder succesvolle maand voor Bert. Proficiat!Redactie, 30-09-2017
Het Driek van Wissenpad is in Winschoten beletterd in bijzijn van zijn weduwe Corien Bleeker en zijn compaan Jean Pierre Rawie.
Driek van Wissen verzorgde jarenlang de snelsonnetten op gedichten.nl. Eerst op alle dagen van de week, op den duur op zaterdagen en zondagen.
De redactie van gedichten.nl ziet dit als een beginnetje en meent dat Driek een laan of boulevard in Groningen verdient.
Foto: Driek met de hoofdredacteur van gedichten.nl in betere tijden. Hoofdredactie, 16-09-2017
Poëzieprijs voor stadsdichter Groningen
Lilian Zielstra, stadsdichter van Groningen, wint de Frans Vogel poëzieprijs.
De Frans Vogel poëzieprijs is een nieuwe prijs die tweejaarlijks wordt uitgereikt en is bestemd voor jonge Nederlandstalige dichters. Hij is bedoeld als stimulans voor jonge dichters om te gaan of blijven schrijven.
Frans Vogel (Groningen 1935 - Rotterdam 2016) was o.a. dichter, columnist en beeldend kunstenaar.
De jury looft de open blik van Zielstra waarop ze alle facetten van het stedelijk leven in Groningen belicht.
De prijs zal haar 14 oktober in Rotterdam worden overhandigd.
foto Groninger Gezinsbode.Redactie, 14-09-2017
Constantijn Huygens-prijs 2017 voor dichter Hans Tentije
Dichter Hans Tentije heeft de Constantijn Huygens-prijs van 2017 gewonnen. Dat is 11 september in het NPO-radioprogramma Kunststof bekendgemaakt.
De Constantijn Huygens-prijs is één van de literaire prijzen die de Jan Campert-Stichting uitreikt namens de gemeente Den Haag. Aan deze jaarlijkse oeuvreprijs is vanaf dit jaar een bedrag van € 12.000 verbonden. Voorheen was dat € 10.000.
Het werk van Hans Tentije (1944) werd eerder bekroond met de Van der Hoogtprijs, de Herman Gorterprijs, de Guido Gezelleprijs en de Karel van Woestijneprijs.
De prijsuitreiking vindt plaats tijdens het Schrijversfeest in Den Haag op 21 januari 2018.
(ged. overgenomen uit Boekennieuws)Redactie, 12-09-2017
Bezig met laden
Meer laden...