Naar het WK met Curaçao
snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
22 Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Rafels
gedicht
2.2 met 59 stemmen
22.179 Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…
ik weet
netgedicht
1.5 met 2 stemmen
17 ik weet
dat jij weet
dat ik weet
wat jij weet…
Zilverlicht
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
9 In het woud waar schaduwen zweven,
waar oude stammen adem halen,
Laat het zonlicht de kruinen leven…
Maar in Vlaanderen
poëzie
3.3 met 9 stemmen
2.517 Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…
Laatste nieuws:
VUmc-poëzieprijs 2017
VUmc is in 2014 gestart met een jaarlijkse poëzieprijs rond het thema ziekte en gezondheid:
de VUmc-poëzieprijs.
De beste gedichten worden beloond met geldprijzen, €1000,- voor de winnaar, €500,- voor de tweede prijs en €250,- euro voor de derde prijs en met opname in een in oktober 2017 te verschijnen boek. Je mag een ongelimiteerd aantal gedichten inzenden.
De jury, onder leiding van de Vlaamse schrijfster Kristien Hemmerechts, bestaat verder uit:
Mark Boog, dichter en schrijver
Mark Kramer, hoogleraar Interne Geneeskunde VUMC John Jansen van Galen, journalist.
Elke Brems, docente Nederlandse literatuur, KU Leuven
Thema
Het thema van het jaar 2017 is 'Angst'.
Je kunt vóór 15 april 2017 je inzending, met naam en adresgegevens, sturen naar: info@literatuurengeneeskunde.nl
Uitreiking
De bekendmaking van de prijswinnaars van de VUmc-poëzieprijs gebeurt tijdens het symposium Literatuur en geneeskunde, dat op 4 oktober 2017 plaatsvindt.
De VUmc-poëzieprijs maakt deel uit van de in VUmc bestaande traditie om aandacht te besteden aan de relatie tussen literatuur en geneeskunde. Reflectie op het handelen van artsen en verpleegkundigen is hierbij het doel.
Voor mee informatie over de prijsvraag en overige activiteiten op het gebied van literatuur en geneeskunde, raadplege men www.literatuurengeneeskunde.nlRedactie, 19-11-2016
Nominaties VSB poëzieprijs bekend
Uit 134 ingezonden bundels koos de jury de volgende vijf titels:
- Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen
- Koelkastlicht van Rodaan Al Galidi
- Lichtmeters van Ruth Lasters
- Dichter, bokser, koningsdochter van Delphine Lecompte
- Van groot belang van Nachoem M. Wijnberg
De winnaar wordt bekendgemaakt op 26 januari 2017 in het Grand Theatre Groningen tijdens de openingsavond van de Poëzieweek 2017. Redactie, 17-11-2016
Glasheldere poëzie van Koenraad Goudeseune
'Vet hart' heet de nieuwe dichtbundel van de Vlaamse schrijver Koenraad Goudeseune, zijn zesde inmiddels. Het is weer genieten, liefst 106 pagina’s lang.
Koenraad Goudeseune, die ook een aantal magnifieke prozaboeken op zijn naam heeft, is het best bewaarde geheim van België. Een dichter die in glasheldere taal schrijft over het schrijversleven van alledag: drank, vrouwen, jeugdherinneringen en twijfels aan het eigen kunnen, of het nu is het vermogen om te schrijven of het talent om daarmee een redelijk inkomen te verdienen. Bij dat alles legt Goudeseune veel zelfspot aan de dag, wat zijn gedichten behalve ontroerend ook vaak grappig maakt.
Ton van der Molen in 'Boekennieuws'.Redactie, 11-10-2016
Atte Jongstra wint Constantijn Huygens-prijs
Een bedrag van € 10.000 verbonden aan de Constantijn Huygen-prijs mag Jongstra op 22 januari 2017 in ontvangst nemen. Deze prijs wordt sinds 1947 toegekend door de Jan-Campert-Stichting voor complete oeuvres.
Jongstra staat bekend om zijn liefde voor archieven en encyclopedieën. Als schrijver, essayist en recensent bij het NRC weet hij gedegen onderzoek en een voorliefde voor curieuze details te verbinden in eigenzinnige romans, essays en gedichtenbundels. Hij publiceerde ook werk onder de pseudoniemen Arno Breekveld en Arno II von Brechelhain.Redactie, 06-10-2016
Bezig met laden
Meer laden...