inloggen

Groningen

snelsonnet
4.0 met 3 stemmen aantal keer bekeken 53
Liefst 3.4 nu op de schaal van Richter
De aarde geeft in duidelijke taal
Hiermee opnieuw een schokkend noodsignaal
De klap was deze keer bepaald niet lichter…

Credo

gedicht
5.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 6.549
De dichters weten wat zij niet weten.
Zij spreken in hun vreemde taal;
zij gaan de dood in tot het begin;
zij ontdekken leven -…
Hans Andreus16 november 2025Lees meer >

Beter leven

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 12
Zou ooit iemand hebben voorzien
waarvan wij nu getuige zijn
we zouden van een profeet weten
historici blijken soms profeten…
W. Verhoeven16 november 2025Lees meer >

Wanneer herfst ademt

hartenkreet
2.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 28
Blaadjes dwarrelen
zacht op vochtige paden
herfst ademt in mij
Als ochtend zich opent…
CB16 november 2025Lees meer >

1890

poëzie
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 780
Laat d' ouderwetse dichter nog zijn lier
Besnaren om het zonlicht te bezingen;
Ons, jongren, wenken hoger, beter dingen
Dan 't eeuwen reeds banale hemelvier.…

Laatste nieuws:

HET NIJMEEGSE BOEKENFEEST

Datum: 25 maart 2017
Locatie: Concertgebouw De Vereeniging,
Keizer Karelplein 2d, Nijmegen
Aanvang: 20:00 uuur
Entree: €17,50 / €10,- (CJP/student)

Meer info: www.nijmeegsboekenfeest.nl
Redactie, 02-02-2017
‘Wat helpt is een wonder’ – gedichten van de Dichter des Vaderlands 2013-2017

De kroning van Willem-Alexander, Dodenherdenking, de MH17, de vluchtelingencrisis, Gerrit Kouwenaar en Sinterklaas, Gronings gas en aanslagen in Parijs – alles wat de afgelopen jaren belangrijk was kreeg een echo in de gedichten die Anne Vegter er als Dichter des Vaderlands over schreef. Dat deed ze met een eigenzinnige, karaktervolle pen, en tegelijk zo dat het iedereen kon raken, ook wie niet gewend was gedichten te lezen. Bij het einde van haar ambtsperiode zijn deze gedichten gebundeld.

Op 29 januari 2017 wordt de ambtsperiode van Anne Vegter afgesloten en zal een nieuwe ‘Dichter Des Vaderlands’ worden verwelkomd.
In 2000 was Gerrit Komrij de eerste Dichter Des Vaderlands en daarna kwamen Simon Vinkenoog, Driek van Wissen en Ramsey Nasr. In 2013 volgde Anne Vegter hem op.
Redactie, 17-01-2017
Arnon Grunberg wint Gouden Ganzenveer

Arnon Grunberg heeft de Gouden Ganzenveer 2017 gewonnen. Dat heeft voorzitter Gerdi Verbeet van de Academie De Gouden Ganzenveer gisteravond meegedeeld.
Grunberg is journalist en schrijft ook gedichten, toneel en romans.

De Gouden Ganzenveer wordt elk jaar uitgereikt aan iemand die een bijdrage heeft geleverd aan het geschreven woord en die bijdraagt aan het maatschappelijk debat.
Vorig jaar won hoofdredacteur van De Groene Amsterdammer Xandra Schutte de prijs. Andere winnaars waren Geert Mak, Adriaan van Dis en Remco Campert.
De Academie De Gouden Ganzenveer bestaat uit personen uit de kunstwereld, wetenschap, politiek en bedrijfsleven. De prijs werd voor het eerst uitgereikt in 1955 en wordt sinds 2002 jaarlijks toegekend.
De prijs wordt op 6 april uitgereikt.
Nieuwsredactie, 10-01-2017
Anna Blamanprijs 2016 voor Hans Sleutelaar

De Anna Blaman Prijs 2016 werd op 25 november uitgereikt aan dichter Hans Sleutelaar tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Burgerzaal van het Rotterdamse stadhuis.
Burgemeester Aboutaleb overhandigde met jurysecretaris Shantie Singh de prijs aan de 81-jarige laureaat.
‘Sleutelaars teksten voelen als een ontwapenende tour door Rotterdam. Het humeur van de stad is voelbaar’, aldus het juryrapport.
Aan de Anna Blaman Prijs is een geldbedrag van € 10.000,- verbonden.
Redactie, 01-12-2016
Meer laden...