inloggen

Vernedering

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 24
Het blijkt in achterkamertjes geregeld
Trump heeft zijn onverschilligheid getoond
En zo wordt de agressor dus beloond
Het lot van Oekraïne lijkt bezegeld…
Bart Adjudant22 november 2025Lees meer >

Sluiting

gedicht
3.6 met 7 stemmen aantal keer bekeken 23.615
Als ik morgen niet opsta
moet je niet schrikken:
per slot, elke opera
en alle toneelstukken…
Leo Vroman22 november 2025Lees meer >

WEERZIEN

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 54
Lijn twaalf haast zich door de stad
de conducteur vertolkt vlot de kaart
bewonderend heb ik hem aangestaard
door mijn geheugen vreet zich een rat…
August Agasi21 november 2025Lees meer >

BLACK FRIDAY, ZWARTE VRIJDAG EN ZWARTE PIET

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 9
Black Friday
laat een donkere kant van de mens zien
en met name die van de ondernemer (m/v/n)
eerst verhogen, dan verlagen…

Gestoorde eenzaamheid

poëzie
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 1.266
Wij bleven onveranderd trouw aan 't heden;
Zij zijn het, die nu bij ons willen zijn,
Zich redden uit hun donker en 't verleden
In onze zaalge avondschijn.…
P.C. Boutens22 november 2025Lees meer >

Laatste nieuws:

De Nobelprijs voor de Literatuur 2012 is toegekend aan de Chinese schrijver Mo Yan. Dat heeft het Nobelprijscomité donderdag in de Zweedse hoofdstad Stockholm bekendgemaakt.
De 57-jarige Mo Yan krijgt zijn prijs omdat hij volgens het comité "met zijn zinsbegoochelende realisme volksverhalen, verleden en heden weet te versmelten."

Zijn bekendste boeken zijn 'Het rode korenveld' en 'De wijnrepubliek', die ook in het Nederlands verschenen.
Mo Yan is een pseudoniem en betekent 'spreek niet'. Zijn echte naam is Guan Moye. De boeken van de boerenzoon en voormalig soldaat zijn doorspekt met sociale kritiek.
De winnaar ontvangt in december een medaille en een bedrag van ongeveer 930.000 euro. Mo Yan vertelde het comité dat hij "overgelukkig en bang" is nu hij de prijs in ontvangst mag nemen.
Xingjian
In 2011 ging de prijs naar de Zweed Tomas Tranströmer. Gao Xingjian was in 2000 de laatse Chinees die Mo Yan voorging.
Destijds maakten Chinese media geen melding van de winst van Xingjian. Het persbureau Xinhua heeft de winst van Mo Yan nu wel gemeld.
Vrijdag staat de bekendmaking van de Nobelprijs voor de Vrede op het programma.
redactie, 11-10-2012
Masterclass Mark Boog

Op donderdag 22 november organiseert Literair Productiehuis Wintertuin twee masterclasses op de Radboud Universiteit Nijmegen. Deze masterclasses maken deel uit van het Wintertuinfestival (van 22 t/m 25 november 2012).

Tijdens een van de masterclasses zal dichter Mark Boog spreken over hoe hij te werk gaat in het dichtproces. Deelnemers gaan vervolgens samen met Mark aan de slag met het schrijven van een gedicht.

Mark Boog debuteerde in 2000, ontving de C. Buddingh’-prijs en is een gevestigde naam in de Nederlandse poëziescene. Hij kreeg de VSB Poëzieprijs voor De encyclopedie van de grote woorden. In deze bundel dicht Boog op een inspirerende wijze over grote woorden als geluk, liefde en afgunst.

Voor meer info: www.wintertuin.nl/festivals/wintertuinfestival/donderdag-22-november/
Redactie, 11-10-2012
Er bleek een aantal accounts gecompromitteerd te zijn dus zijn wachtwoorden door mij gereset.

Je kunt via de wachtwoordresetfunctie een nieuw wachtwoord aanvragen als je niet meer kunt inloggen:

www.gedichten.nl/wachtwoord.php


Ik hoopt dat het gaat lukken!
Webtechnicus, 18-09-2012
Naar aanleiding van klachten over ten onrechte gegeven cijfers hebben we een nieuw systeem geïntroduceerd waarbij je je eerst moet inloggen om een cijfer te kunnen geven.
We hopen hierdoor een beter zicht te krijgen op wie het cijfersysteem probeert te ondermijnen waarna we eventueel een passende maatregel kunnen nemen.
Een aantal gegeven cijfers waarbij gerede twijfels bestonden hebben we laten verwijderen.
Redactie, 18-07-2012
Meer laden...