Naar het WK met Curaçao
snelsonnet
3.7 met 3 stemmen
40 Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Rafels
gedicht
2.2 met 59 stemmen
22.188 Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…
Intentie
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
8 Ook dit
dit streven naar het
subliminale
de nimmer rechtstreeks…
Zilverlicht
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
14 In het woud waar schaduwen zweven,
waar oude stammen adem halen,
Laat het zonlicht de kruinen leven…
Maar in Vlaanderen
poëzie
3.3 met 9 stemmen
2.523 Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…
Laatste nieuws:
Ed Leeflang
De dichter Ed Leeflang is maandag jl. op 78-jarige leeftijd in Amsterdam overleden.
Hij werkte in de journalistiek en bij een uitgeverij. Nadat hij zijn onderwijsbevoegdheid had gehaald gaf hij les op verschillende scholen.
In 1979 debuteerde hij met 'De Hazen en andere gedichten', een bundel waarvoor hij de Jan Campertprijs ontving. In 1990 kreeg hij de Roland Holstpenning voor zijn hele werk.
Hoewel de officiële poëziecritici enigszins sceptisch waren over zijn werk, was Leeflang zeer geliefd bij zijn lezers.Nieuws Redactie, 23-03-2008
Hugo Claus overleden
Hugo Maurice Julien Claus (Brugge, 1929 -
Antwerpen, 2008) was een Vlaams dichter, schrijver, schilder, filmmaker en tevens de meest bekroonde auteur uit het Nederlandse taalgebied.
Het werk van Hugo Claus is zeer divers van karakter en van kwaliteit. Het tragische, verhevene, klassieke mengt zich met het banale, burleske en obscene. Terugkerende thema's zijn: de liefde voor de moeder, de haat tegen de (afwezige) vader, het schuldgevoel door het katholieke geloof, en Vlaanderen in en na de oorlog. Uit zijn latere werk spreekt vooral sociale geëngageerdheid.
Nieuws Redactie, 20-03-2008
Jan Eijkelboom overleden
Op 28 februari 2008 is de dichter Jan Eijkelboom in zijn woonplaats Dordrecht overleden. Eijkelboom, die behalve dichter ook vertaler en journalist was, publiceerde Eijkelboom de laatste dertig jaar van zijn leven poëzie. 'Wat blijft komt nooit terug' (1979), 'De Gouden Man' (1982) en 'Kippevleugels' (1991) zijn de titels van veelgeprezen bundels.
Hij werd voor zijn werk onderscheiden met onder meer de Anna Blamanprijs, de Jan Campertprijs en de Herman Gorterprijs. Jan Eijkelboom was de eerste bezoldigde stadsdichter van Nederland.
Nieuws Redactie, 29-02-2008
Helaas was de site gedurende twee dagen uit de lucht, omdat de server bij de provider het begeven had.
Onze verontschuldigingen voor het ongemak.
Er kunnen bijdragen en illustraties verloren zijn gegaan. Helaas.Webbeheer, 19-09-2007
Bezig met laden
Meer laden...