inloggen

Naar het WK met Curaçao

snelsonnet
3.7 met 3 stemmen aantal keer bekeken 39
Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Nico Noorman21 november 2025Lees meer >

Rafels

gedicht
2.2 met 59 stemmen aantal keer bekeken 22.187
Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…

Intentie

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 7
Ook dit
dit streven naar het
subliminale
de nimmer rechtstreeks…
Maxim21 november 2025Lees meer >

Zilverlicht

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 14
In het woud waar schaduwen zweven,
waar oude stammen adem halen,
Laat het zonlicht de kruinen leven…
Johny Donovan21 november 2025Lees meer >

Maar in Vlaanderen

poëzie
3.3 met 9 stemmen aantal keer bekeken 2.521
Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…

Laatste nieuws:

Nieuwe Nederlandstalige dichtbundel van in Amsterdam woonachtige Russische dichteres Ljoedmila Chodynskaja

''Kenmerken van het moment', is de titel van de gedichten van experimentele dichteres Ljoedmila Chodynskaja, opgenomen in de canon 'spiegel van de Russische poëzie, vertaald door Willem G. Weststeijn.
Redactie, 17-10-2012
Redactie, 16-10-2012
Ik ben bezig de snelheid van de site te verbeteren want er komen terechte klachten binnen over hoe de site nu draait.
Voor het weekeinde moet het in orde komen.
Mijn excuses hoe het nu gaat.
Webtechnicus, 11-10-2012
De Nobelprijs voor de Literatuur 2012 is toegekend aan de Chinese schrijver Mo Yan. Dat heeft het Nobelprijscomité donderdag in de Zweedse hoofdstad Stockholm bekendgemaakt.
De 57-jarige Mo Yan krijgt zijn prijs omdat hij volgens het comité "met zijn zinsbegoochelende realisme volksverhalen, verleden en heden weet te versmelten."

Zijn bekendste boeken zijn 'Het rode korenveld' en 'De wijnrepubliek', die ook in het Nederlands verschenen.
Mo Yan is een pseudoniem en betekent 'spreek niet'. Zijn echte naam is Guan Moye. De boeken van de boerenzoon en voormalig soldaat zijn doorspekt met sociale kritiek.
De winnaar ontvangt in december een medaille en een bedrag van ongeveer 930.000 euro. Mo Yan vertelde het comité dat hij "overgelukkig en bang" is nu hij de prijs in ontvangst mag nemen.
Xingjian
In 2011 ging de prijs naar de Zweed Tomas Tranströmer. Gao Xingjian was in 2000 de laatse Chinees die Mo Yan voorging.
Destijds maakten Chinese media geen melding van de winst van Xingjian. Het persbureau Xinhua heeft de winst van Mo Yan nu wel gemeld.
Vrijdag staat de bekendmaking van de Nobelprijs voor de Vrede op het programma.
redactie, 11-10-2012
Meer laden...