inloggen

Sinterklaas

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 6
De winkelier heeft in de maand november
Zijn winkel al gereedgemaakt voor Kerst.
De Kerstman wordt ons door de strot geperst,
Je hoort dat niet te doen voor vijf december.…
Wim Overweg4 december 2025Lees meer >

Poëzie

gedicht
3.8 met 37 stemmen aantal keer bekeken 13.192
Zoals je tegen een ziek dochtertje zegt:
mijn miniatuurmensje,
mijn zelfgemaakt
verdrietje, en het helpt niet;…

Het pad van licht

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 6
Licht streelt het pad zacht
woorden fluisteren de ziel
stilte draagt het goud
Elke dag wandel ik door ‘t leven, opmerkzaam voor wat zich openbaart…
CB4 december 2025Lees meer >

Sinterklaas

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 25
Gelukkig komt de Sint altijd
in blijde stemming
Want als hij jarig is,
denkt hij dat hij iedereen verblijdt…
Ralameimaar3 december 2025Lees meer >

Nacht

poëzie
4.3 met 7 stemmen aantal keer bekeken 2.691
Vind ik u eindlijk, broeder Nacht?
Hoe heb ik dag en nacht gesmacht
Naar 't water uwer ogen.
Wel viel de dauw der donkerheid,…

Laatste nieuws:

Coenraedt bereikt mijlpaal van 1000 snelsonnetten in Oudejaarsshow

Voor de 12de keer sluit de jonge Zeeuwse dichter Coenraedt van Meerenburgh het jaar af met snelsonnetten in De Drvkkery

Wat is oudejaarsmiddag nog zónder snelsonnetten? Dinsdagmiddag 31 december is het weer zover: dan geeft Coenraedt van Meerenburgh uit Vlissingen voor de twaalfde keer een Dichterlijke Oudejaarsshow in boekhandel De Drvkkery in Middelburg. In korte verzen blikt hij terug op het afgelopen jaar. Zoals het er nu naar uitziet bereikt hij tijdens de show de mijlpaal van 1000 snelsonnetten! De voorstelling eindigt met een lied, een ‘Ode aan het snelsonnet’, dat inmiddels is uitgegroeid tot de Radetzky-mars van de oudejaarsshow. Ook dit jaar verzorgt pianist Ferenc Hannewijk de muzikale omlijsting. Grote vraag is: welke kleding draagt Coenraedt dit jaar? Een boerka of een maatpak van 100% stikstof?

De Drvkkery is sinds 2003 jaarlijks het toneel van de snelsonnetten. Aaike Jordans uit Goes begon ermee, daarna was het acht jaar lang een duovoorstelling van Ko de Laat en Coenraedt. De show won jaarlijks aan populariteit. Nu is het voor het vierde jaar op rij een solovoorstelling. Als geheugensteuntje voor de onderwerpen van de snelsonnetten zijn er afbeeldingen te zien op een projectiescherm. De Dichterlijke Oudejaarsshow in De Drvkkery begint om 14.00 uur.

Het snelsonnet is groot gemaakt door oud-Dichter des Vaderlands Driek van Wissen (1943-2010). Het bestaat uit een kwatrijn (vier regels) met rijmschema a-b-b-a, gevolgd door een distichon (twee regels), met een andere rijmklank.
Redactie, 09-12-2019
Redactie, 06-12-2019
Het gedicht 'Ochtendstilte', dat Katty in september 2011 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van december 2019 geworden op de fraaie natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboorm.

Ga er heen en laat je deze laatste maan van het jaar 2019 opnieuw verrassen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-12-2019
Dichter en schrijver Ilse Starkenburg is plotseling overleden op 11 november in Amsterdam, 56 jaar jong.

Werk van Starkenburg is vertaald in het Duits en het Spaans.

De in Holwerd geboren Ilse Starkenburg maakte deel uit van de Poule des Doods, een groep dichters in Amsterdam die met een speciaal gedicht de laatste eer bewijst aan mensen die alleen zijn gestorven.
Redactie, 19-11-2019
Meer laden...