Kind'ren van één Vader
snelsonnet
3.3 met 3 stemmen
74 De frakken en de hoedjes zijn gedragen,
De rede is gelezen op de troon,
We kregen allen ons verdiende loon,
Maar voor de rest bleef alles in het vage.…
Rebus in de bus
gedicht
3.4 met 40 stemmen
12.869 Wie zaten er vanochtend in de bus
behalve de chauffeur wiens roze wang
zo vloekte met zijn mooie rooie haar.
Een woeste oude boer met grijze ogen…
Een roos-berg-maan-kind-klok-muis-storm-haiku
netgedicht
2.0 met 1 stemmen
24 De wilde rozen
Vergeten in het donker
Wie of wat ze zijn
De bergen zwijgen…
AMSTERDAM CLEAN UP DAY:::MAKE AMSTERDAM CLEAN AGAIN!!!!
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
16 De dag die moest komen
de dag die komt
vrijdag 19 september 2025…
Herfstzegen
poëzie
3.3 met 18 stemmen
2.068 Herfstzegen. Ver en heinde
een stille pracht van bomen.
Bewaasde weiden dromen,
en donker wordt verwacht.…
Laatste nieuws:
Allang geen kind meer
Van Jan Boerstoel verscheen bij uitgeverij Prometheus de bundel 'Allang geen kind meer'.
De bundel, met 65 teksten, werd uitgegeven ter gelegenheid van de 65e verjaardag van de auteur.
Jan Boerstoel schreef liedjes voor Adèle Bloemendaal, Youp van ’t Hek, Jasperina de Jong, Frans Halsema, Karin Bloemen en vele, vele anderen. Eigenlijk kent iedereen wel een nummer van Jan Boerstoel, zonder misschien te weten dat het van hém is. Nieuws Redactie, 03-12-2009
Tjitske Jansen wint de Anna Bijns Prijs voor Koerikoeloem
De dichteres Tjitske Jansen, die met 'Het moest maar eens gaan sneeuwen' in 2003 overdonderend debuteerde, heeft de Anna Bijns Prijs voor vrouwelijke dichters gewonnen. Ze krijgt de prijs voor haar tweede bundel 'Koerikoeloem', waarin ze met 'afstand en precisie' kijkt naar haar eigen geschiedenis.
Nieuws Redactie, 14-11-2009
Peter Verhelst wint Gouden Griffel
De Vlaamse dichter Peter Verhelst (1962) heeft op het kinderboekenbal de Gouden Griffel 2009 gekregen voor zijn boek "het geheim van de keel van de nachtegaal". Het was zijn eerste kinderboek. Carl Cneut voorzag het boek van prachtige illustaties. Het geheim van de keel van de nachtegaal krreg al eerder een groot aantal prijzen.Nieuws Redactie, 07-10-2009
Christine D'Haen overleden
De Vlaamse schrijfster en dichteres Christine D'haen is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden in haar woonplaats Brugge. Zij geldt als een gepassioneerde en erudiete auteur noemt.
Christine D'haen werd onderscheiden met onder meer de Prijs der Nederlandse Letteren (1992), de Henriëtte de Beaufortprijs (1989 en 2007) en de Dirk Martensprijs (2007).
Zij studeerde Germaanse filologie in Gent en vervolgde haar studie in Amsterdam en Edinburgh. In 1958 verscheen haar eerste dichtbundel. Ook schreef ze autobiografische fictie en een biografie van Guido Gezelle.
Nieuws Redactie, 05-09-2009
Bezig met laden
Meer laden...