Naar het WK met Curaçao
snelsonnet
3.7 met 3 stemmen
41 Net Heintje Davids, hij duikt steeds weer op.
Want als je denkt: waar is ie toch gebleven
of zou die Dickie überhaupt nog leven,
dan zie je boven ´t maaiveld weer die kop…
Rafels
gedicht
2.2 met 59 stemmen
22.189 Toen ving een roodbruine stam nog
de ochtendzon op, puur cederhout
van caran d'ache.
Later fladderden er raven…
Intentie
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
9 Ook dit
dit streven naar het
subliminale
de nimmer rechtstreeks…
Zilverlicht
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
15 In het woud waar schaduwen zweven,
waar oude stammen adem halen,
Laat het zonlicht de kruinen leven…
Maar in Vlaanderen
poëzie
3.3 met 9 stemmen
2.523 Maar in Vlaanderen ben ik geboren, waar de nevelen domen,
In een klein dorp, waar achter de beteerde muren,
Onder stormende luchten, geladen met as van de rokende vuren,
Nog arme, maar koppige varenslui wonen.…
Laatste nieuws:
Masterclass Mark Boog
Op donderdag 22 november organiseert Literair Productiehuis Wintertuin twee masterclasses op de Radboud Universiteit Nijmegen. Deze masterclasses maken deel uit van het Wintertuinfestival (van 22 t/m 25 november 2012).
Tijdens een van de masterclasses zal dichter Mark Boog spreken over hoe hij te werk gaat in het dichtproces. Deelnemers gaan vervolgens samen met Mark aan de slag met het schrijven van een gedicht.
Mark Boog debuteerde in 2000, ontving de C. Buddingh’-prijs en is een gevestigde naam in de Nederlandse poëziescene. Hij kreeg de VSB Poëzieprijs voor De encyclopedie van de grote woorden. In deze bundel dicht Boog op een inspirerende wijze over grote woorden als geluk, liefde en afgunst.
Voor meer info: www.wintertuin.nl/festivals/wintertuinfestival/donderdag-22-november/ Redactie, 11-10-2012
Er bleek een aantal accounts gecompromitteerd te zijn dus zijn wachtwoorden door mij gereset.
Je kunt via de wachtwoordresetfunctie een nieuw wachtwoord aanvragen als je niet meer kunt inloggen:
www.gedichten.nl/wachtwoord.php
Ik hoopt dat het gaat lukken!Webtechnicus, 18-09-2012
Naar aanleiding van klachten over ten onrechte gegeven cijfers hebben we een nieuw systeem geïntroduceerd waarbij je je eerst moet inloggen om een cijfer te kunnen geven.
We hopen hierdoor een beter zicht te krijgen op wie het cijfersysteem probeert te ondermijnen waarna we eventueel een passende maatregel kunnen nemen.
Een aantal gegeven cijfers waarbij gerede twijfels bestonden hebben we laten verwijderen.Redactie, 18-07-2012
De populaire dichter en schrijver Rutger Kopland (77) is in zijn woonplaats Glimmen overleden.
Rutger Kopland is het pseudoniem van de in 1934 geboren R.H. van den Hoofdakker.
In 1966 debuteerde Kopland met de bundel Onder het vee. In 1988 won hij de P.C. Hooft-prijs voor zijn gehele oeuvre en tien jaar later de VSB Poëzieprijs.
Ook ontving hij twee eredoctoraten, voor zowel zijn kunst als zijn wetenschappelijke prestaties. Kopland was psychiater, gespecialiseerd op het gebied van depressies.
Ooit werd Kopland uitverkoren als Dichter des Vaderlands, maar hij liet die eer aan zich voorbij gaan.
Ook paste hij voor een koninklijke onderscheiding. ''Mensen die krom liggen voor het buurthuis of zich belangeloos inzetten voor de lokale sportclub verdienen een lintje", zei Kopland in 2005. ''Kunstenaars moeten daar buiten blijven. Die hebben hun eigen circuit waarin mensen geëerd worden. Wat dat betreft heb ik zelf geen klagen".Redactie, 15-07-2012
Bezig met laden
Meer laden...