Vernedering
snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
32 Het blijkt in achterkamertjes geregeld
Trump heeft zijn onverschilligheid getoond
En zo wordt de agressor dus beloond
Het lot van Oekraïne lijkt bezegeld…
Sluiting
gedicht
3.6 met 8 stemmen
23.624 Als ik morgen niet opsta
moet je niet schrikken:
per slot, elke opera
en alle toneelstukken…
Als de regenboog ademt
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
11 Herfstig licht breekt zacht
regenboog kust de nevel
morgen ademt kleur
Als dauw vochtige aarde…
BLACK FRIDAY, ZWARTE VRIJDAG EN ZWARTE PIET
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
13 Black Friday
laat een donkere kant van de mens zien
en met name die van de ondernemer (m/v/n)
eerst verhogen, dan verlagen…
Gestoorde eenzaamheid
poëzie
4.0 met 1 stemmen
1.267 Wij bleven onveranderd trouw aan 't heden;
Zij zijn het, die nu bij ons willen zijn,
Zich redden uit hun donker en 't verleden
In onze zaalge avondschijn.…
Laatste nieuws:
A. Roland Holstprijs voor Hester Knibbe
De dichteres Hester Knibbe heeft de A. Roland Holstprijs voor vernieuwende poëzie gewonnen. De prijs zal haar op 23 mei as. in Bergen uitgereikt worden.Nieuws Redactie, 08-05-2009
Libris Literatuurprijs voor Dimitri Verhulst
Maandagavond 11 mei 2009 is de Libris Literatuurprijs uitgereikt aan Dimitri Verhulst voor zijn boek 'Godverdomse dagen op een godversomse bol'. Het boek laat op kritische manier de ontwikkeling van de mens van oorsprong tot heden zien. Het boek werd door de uitgever gratis in een oplage van 320.000 exemplaren bij het blad HUMO verspreid.Nieuws Redactie, 08-05-2009
Martin Bril overleden
Schrijver, dichter en columnist Martin Bril is woensdag op 49-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Hij leed aan kanker. Dat maakte de Volkskrant, waarvoor hij columns schreef, bekend.
Schrijver Martin Bril kreeg een dag voor zijn overlijden de Bob den Uyl Prijs voor zijn boek 'De kleine keizer'. voor het beste Nederlandstalige reisboek uit het afgelopen kalenderjaar.
Bril beschrijft in het boek zijn fascinatie voor Napoleon Bonaparte aan de hand van een reis die onder meer leidde langs slagvelden in Tsjechië, Italië en Polen, de geboortegrond van de keizer, antiquariaten en tientallen musea.
Nieuws Redactie, 23-04-2009
Prijs voor Ted van Lieshout
Het bestuur van de Stichting P.C. Hooft-prijs voor Letterkunde heeft op 20 april 2009 besloten de Theo Thijssen-prijs 2009, een driejaarlijkse oeuvreprijs bestemd voor een schrijver van kinder-en jeugdliteratuur, toe te kennen aan Ted van Lieshout (*1955, Eindhoven). De prijs wordt in september uitgereikt in het Letterkundig Museum.
De jury bekroont van Lieshout omdat: '... in zijn poëzie eenvoudige woorden een heel speciale betekenis krijgen en dat maakt het lezen van zijn gedichten tot een belevenis. Alledaagse dingen worden vaak op originele wijze verwoord. Van Lieshout speelt met woorden, weegt ze af, laat overbodige taal weg, biedt hoop en roept indringende beelden op'.
Nieuws Redactie, 22-04-2009
Bezig met laden
Meer laden...