Grafschrift voor Giorgio Armani
snelsonnet
4.0 met 8 stemmen
73 Als couturier wist hij het snel te maken
Van pakken tot aan luchtvaartuniform
En altijd in charmant klassieke vorm
Werd alles goud wat hij maar aan mocht raken…
Eight days a week
gedicht
2.8 met 72 stemmen
42.614 als mijn vrouw met de bus naar de stad gaat
hoop ik altijd dat ze halte ziekenhuisplein instapt:
dan kan ik haar net zolang nakijken
als wanneer ze halte vogelplein neemt…
Poolse concertpianiste
netgedicht
3.0 met 1 stemmen
35 (voor Natalia Janotha)
Haar vader Juliusz gaf haar als eerste pianoles,
daarna Ernst Rudorff, Woldemar Bargiel en Clara Schumann,
zij kreeg raad van Marcelina Czartoryska de prinses,…
Op pensioen
hartenkreet
3.5 met 2 stemmen
29 Ik zet mijn wekker voortaan uit,
geen haast, geen files, geen geluid.
De koffiemok vult zich op tijd,
de krant ligt klaar, ik ben bevrijd.…
De avond zijgt als zegen
poëzie
3.2 met 9 stemmen
1.477 De avond zijgt als zegen
Om heide, weide en zand.
Vaag worden al de wegen
Eén donker met het land.…
Laatste nieuws:
Het gedicht 'Grootgrutto's', dat wijlen Albert Weijman op 30 september 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juni 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze eerste zomermaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-06-2023
Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.
De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten. Redactie, 22-04-2023
Het gedicht 'waterval', dat inzender Johan Grave op 16 juni 2002 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van april 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze paasmaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor ontroerende foto's der natuur!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-04-2023
Bezig met laden
Meer laden...