inloggen

Civiele oorlog

snelsonnet
4.2 met 6 stemmen aantal keer bekeken 65
Indien Iran het plan niet accordeert
Dat de VS heeft opgesteld voor vrede
‘Dan breekt de hel los én…’, zo deelt Trump mede:
‘Wordt ELKE brug compleet geruïneerd’…

Tijhaven

gedicht
3.0 met 22 stemmen aantal keer bekeken 8.919
De tijd is veranderd.
De tijd kreunt als een kind in zijn slaap,
hoest droog en kortademig.
God verhoort geen gebeden meer,…

ROUW EN VREUGDE

netgedicht
5.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 22
Ergens in het woud van Brabants Langstraat
straalt vol jonge levenskracht een ruim rijk
van heideveldjes tussen den, beuk en eik,
dat door bloesem verblijd de Lente in gaat.…

Laat ze maar praten

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 5
Laat ze maar praten
Er is altijd wel wat
Ze weten het beter
Zus en zo…

Scherzo.

poëzie
4.1 met 7 stemmen aantal keer bekeken 1.952
I.
Dit is van een lichtkind
mijn lieveling
mijn gouden kleine…

Laatste nieuws:

'Lichte en bonte gedichten' gedicht door onze medewerker Inge Boulonois zijn uitgebracht.

Ze bezingen op luchtige wijze een groot aantal onderwerpen: van overgang tot overgewicht, van dierenrijk tot huwelijk, van grote kunst tot trendy kapsels.

Inge Boulonois laat zich in deze bundel van haar humoristische kant zien. Naast vrije verzen bevat 'Lichte en bonte gedichten' sonnetten, rondelen, ollekebollekes etc.

Nieuw zijn de pictoverzen; in deze bonte gedichten zijn woorden door oogstrelende afbeeldingen vervangen.

De bundel is bij alle boekwinkels te koop.
ISBN 978-94-91034-62-6
Paperback - 84 blz. - € 17.50
Uitgeverij Liverse Dordrecht

Redactie, 05-07-2015
Dichter Drs. P uit de tijd

Heinz Hermann Polzer is gisteren op 95-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam overleden.
Hij werd geboren in 1919 in Zwitserland als zoon van een Nederlandse moeder en een Oostenrijkse vader.
Heinz Polzer was in Rotterdam afgestudeerd in de economie.
Vanaf de jaren vijftig trad hij als dichter, cabaretier en zanger op in theaters en bij studentenverenigingen.

Voor zijn werk ontving hij diverse prijzen zoals de de Gouden Harp, een Edison, de Blijvend Applaus Prijs, en de Tollensprijs.

Zijn werk is omvangrijk: naast vele dichtbundels schreef hij liedjes en proza.

Drs. P introduceerde het "ollekebolleke", een versvorm van tweemaal vier regels waarbij de zesde regel uit één woord van zes lettergrepen bestaat.
Redactie, 14-06-2015
Els Moors wint J.C. Bloemprijs 2015

De Vlaams dichteres en prozaschrijfster Els Moors (1976) is de winnaar van de J.C. Bloem Poëzieprijs 2015. 18 april ontvangt zij de prijs voor haar dichtbundel 'Liederen van een kapseizend paard' uit handen van de Gemeente Steenwijkerland in Stadspark Rams Woerthe.

De jury van de J.C. Bloemprijs roemde de dichtbundel: "Het is poëzie die je met al je zintuigen moet lezen. Verwarmende én verwarrende regels laten een eigenzinnige en zinnelijke dichter zien."

Els Moors (1976) woont en werkt in Brussel. Haar met lof overladen poëziedebuut 'Er hangt een hoge lucht boven ons' werd genomineerd voor de C. Buddingh'-prijs en bekroond met de Herman de Coninck Poëzieprijs. Van haar hand verschenen ook de roman 'Het verlangen naar een eiland' en de verhalenbundel 'Vliegtijd'.
Redactie, 10-04-2015
H.H.ter Balkt overleden

Dichter H.H. ter Balkt (76) is zondagavond 8 maart jl. in zijn woonplaats Nijmegen overleden. Dat heeft zijn uitgeverij, de Bezige Bij, maandag medegedeeld. Ter Balkt ontving veel van de belangrijkste literaire prijzen, waaronder in 2003 de P.C. Hooftprijs. Ter Balkt had al enige tijd een broze gezondheid.
Redactie, 10-03-2015
Meer laden...