inloggen

Lieve Mona

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 24
We wilden graag ons huis verbouwen,
De kosten waren op een ton begroot,
Maar toen moest ook de kelder en de goot,
En alles liep volledig uit de klauwen.…

Al onze goede bedoelingen ten spijt

gedicht
4.0 met 71 stemmen aantal keer bekeken 28.735
het jonge vogeltje dat wij verloren
wanen in het lage dichte struikgewas,
trachten te vinden, in de vaste overtuiging
het te redden van een zekere verstrengelingsdood,…
Willem Thies19 november 2025Lees meer >

denkend aan grasland

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 19
zie ik een deel van de oplossing
voorwaar als ‘t loffelijk streven
van dichters’ punt van aanvang
als de opdracht in eigen gezang…
R.E.N.S.18 november 2025Lees meer >

Rinus Terlouw

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 11
Rinus Terlouw
De Sparta Trots
Vroeger stond je bekend als Rinus de Rots
Rinus Terlouw…

Het veenkoloniaal volkslied

poëzie
4.4 met 5 stemmen aantal keer bekeken 2.477
Wild en woest en ledig
Was het ruwe veen,
Slechts de heide vlocht er
Kransen overheen.…

Laatste nieuws:

Turing Gedichtenwedstrijd 2016 gewonnen door Doriende Wit

Het gedicht Legenda van Dorien de Wit uit Amsterdam werd gekozen tot het beste gedicht van de Turing Gedichtenwedstrijd 2016 en bekroond met de hoofdprijs van € 10.000.

De tweede prijs (€ 5.000) werd toegekend aan Laurine Verweijen uit Amsterdam en de derde prijs (€ 2.000) aan Bernadette Stom uit Delft.
Redactie, 03-02-2017
‘Zo begint het leven’ – herinneringen aan Wim Brands

Op 4 april 2016 overleed Wim Brands (Brummen, 1959). Hij was jarenlang het gezicht van VPRO Boeken, een van de geestelijk vaders van het legendarische radioprogramma De Avonden, maar bovenal dichter.
Wim was goed in het opmerken van wat anderen niet zien. De beste definitie van goed kijken vond hij: negeren wat je geacht wordt te zien. Die definitie bevat tevens een karakterisering van zijn werk. Naar zichzelf keek hij liever niet. Hij registreerde liever wat hij zag. Daarin zat al genoeg Wim.

Jeroen van Kan (red.), met bijdragen van Mischa Andriessen, en vele anderen: Zo begint het leven
Over Wim Brands
Balans, verwacht februari 2017
176 pagina’s, paperback € 15,00
Redactie, 03-02-2017
HET NIJMEEGSE BOEKENFEEST

Datum: 25 maart 2017
Locatie: Concertgebouw De Vereeniging,
Keizer Karelplein 2d, Nijmegen
Aanvang: 20:00 uuur
Entree: €17,50 / €10,- (CJP/student)

Meer info: www.nijmeegsboekenfeest.nl
Redactie, 02-02-2017
‘Wat helpt is een wonder’ – gedichten van de Dichter des Vaderlands 2013-2017

De kroning van Willem-Alexander, Dodenherdenking, de MH17, de vluchtelingencrisis, Gerrit Kouwenaar en Sinterklaas, Gronings gas en aanslagen in Parijs – alles wat de afgelopen jaren belangrijk was kreeg een echo in de gedichten die Anne Vegter er als Dichter des Vaderlands over schreef. Dat deed ze met een eigenzinnige, karaktervolle pen, en tegelijk zo dat het iedereen kon raken, ook wie niet gewend was gedichten te lezen. Bij het einde van haar ambtsperiode zijn deze gedichten gebundeld.

Op 29 januari 2017 wordt de ambtsperiode van Anne Vegter afgesloten en zal een nieuwe ‘Dichter Des Vaderlands’ worden verwelkomd.
In 2000 was Gerrit Komrij de eerste Dichter Des Vaderlands en daarna kwamen Simon Vinkenoog, Driek van Wissen en Ramsey Nasr. In 2013 volgde Anne Vegter hem op.
Redactie, 17-01-2017
Meer laden...