inloggen

Groningen

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 3
Liefst 3.4 nu op de schaal van Richter
De aarde geeft in duidelijke taal
Hiermee opnieuw een schokkend noodsignaal
De klap was deze keer bepaald niet lichter…

Credo

gedicht
5.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 6.527
De dichters weten wat zij niet weten.
Zij spreken in hun vreemde taal;
zij gaan de dood in tot het begin;
zij ontdekken leven -…
Hans Andreus16 november 2025Lees meer >

Animo begeesteren

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 50
Je bent in alles denkbaar
in de pot suiker in de keuken
voor de kruidentuin bij het raam
nare vergeten herinneringen…

Wanneer herfst ademt

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 6
Blaadjes dwarrelen
zacht op vochtige paden
herfst ademt in mij
Als ochtend zich opent…
CB16 november 2025Lees meer >

1890

poëzie
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 771
Laat d' ouderwetse dichter nog zijn lier
Besnaren om het zonlicht te bezingen;
Ons, jongren, wenken hoger, beter dingen
Dan 't eeuwen reeds banale hemelvier.…

Laatste nieuws:

Winnaar 23e Willem Wilmink dichtwedstrijd:

Remko Koplamp uit Spijkenisse

Afgelopen zondag 24 maart was de feestelijke prijsuitreiking van de 23e Willem Wilmink dichtwedstrijd.
De vijfkoppige jury, met oa. gastdichter Theo Danes, heeft circa 230 gedichten met de zin “ik wist niet wat me nog te wachten stond” bekeken.

Link naar de tien genomineerde gedichten: www.bibliotheekalmelo.nl/lokale-content/786-winnende-gedichten-wwdw-2019, waaronder de gedichten van twee dichteressen die regelmatig op gedichten.nl posten.
ingezonden mededeling, 27-03-2019
Eind 2018 overleed Adriaan van Dam. Een ook op Gedichten.nl zeer actieve en zeer gewaardeerde collega-dichter.
Remko Koplamp stelde, uit de gedichten van de laatste jaren, een postume bundel samen getiteld: ‘In a sentimental mood’.
De bundel bevat 47 sonnetten, die in eerste instantie geïnspireerd zijn op jazz-standards en evergreens en zullen met name de liefhebber van het z.g. light-verse aanspreken.

Het boekje is te bestellen bij: mijnbesteller.nl :
www.mijnbestseller.nl/shop/index.php/catalog/product/view/id/420371/s/in-a-sentimental-mood-174197-www-mijnbestseller-nl/category/27/

Remko Koplamp
Ingezonden mededeling, 25-02-2019
Poëzie
=
gedateerd en dromerig?!

In ‘Moderne gedichten voor mannen’ bewijst Eric Hoogeweg het tegendeel. Hij gooit de beuk erin met moderne gedichten anno NU. Over vrouwen, McDonald’s, elektrische fietsen, seks, een kliko en andere belangwekkende zaken. Zonder rijm, kort, krachtig en vooral raak. Zijn eigen stijl spreekt een breed publiek aan: mannen en (stiekem ook) vrouwen.

Genre: Gedichten
Illustraties: ja
Omvang: A5
ISBN: 978-94-638-9015-1
Aantal pagina's: 66
Prijs: € 16,50
incl. verwerk- en verzendkosten

Over de auteur
Eric Hoogeweg (1976) is zelfstandig tekstschrijver, journalist en songwriter. O ja... en dichter, met een bloedhekel aan klassieke poëzie. En juist daarom schrijft hij sinds 2011 moderne gedichten. Nu voor het eerst gebundeld.

Ingezonden mededeling, 24-02-2019
Tsead Bruinja Dichter des Vaderlands

Tsead Bruinja is de nieuwe Dichter des Vaderlands. Hij neem die positie over van Ester Naomi Perquin. Bruinja schrijft de komende twee jaar gedichten bij nationale gebeurtenissen en treedt op als ambassadeur van de poëzie.

De redactie van gedichten.nl ziet hem als een waardige opvolger van Driek van Wissen wiens bijdragen wij nog wekelijks missen op onze site.

Tsead maakt de komende twee jaar bij actuele aanleidingen gedichten, die NRC publiceert.

Wij wensen hem van ganser harte succes.
Redactie, 26-01-2019
Meer laden...