Cultuurschok
snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
26 Het Koninklijk Concertgebouw ziet liever
Geen Joodse mensen op hun planken staan
Het Chanoukaconcert is van de baan
Ze worden daar niet in- maar exclusiever…
De accordeon
gedicht
2.6 met 13 stemmen
693 Je lippen tintelen van roomijs
er staat een accordeon te liften.
Alles heet naar streken,
twee donkere kinderen…
dit persoon houdt er niet van herinnerd te worden
netgedicht
1.0 met 1 stemmen
23 de liefde en de dromen vervlogen
waarheidsval en betichting, vluchtige ogen
de minste herinnering
en woorden bogen gericht opzij…
Ode aan Pablo Escobar
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
16 Ode aan Pablo Escobar
Je werd gepakt door de Amerikaanse overheid
Het betekende je dood
Je groeide uit tot een held…
STERVEN
poëzie
3.3 met 14 stemmen
4.334 Necessitas mori
Ik moet allichte entwat gaan doen,
dat, dravensmoe en drillens,
och arme, ik nooit en deed, en dat…
Laatste nieuws:
Schrijver en dichter Remco Campert op 92-jarige leeftijd overleden.
Remco Campert is een van de belangrijke auteurs van Nederland. Hij schreef onder veel ander werk Het leven is vurrukkulluk (1961), Liefdes Schijnbewegingen (1963), Tjeempie! of Liesje in Luiletterland (1968) en Tot Zoens (1986).
Het werk van de schrijver wordt gekenmerkt door een licht ironische toon. Hij schreef honderden romans, verhalen, columns en gedichten, waarvan een vijftigtal gedichten te lezen is op onze site.
www.gedichten.nl/schrijver/Remco+Campert
Redactie, 05-07-2022
Het gedicht 'HAAST VERBORGEN', dat inzender Han Messie op 6 november 2012 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juli 2022 geworden op de uitgebreide natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze zomermaand juli (waarin de natuur straalt) heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het fraaie werk van deze twee fotografen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-07-2022
Poetry International C. Buddingh-prijs voor Maxime Garcia Diaz
Poetry International kent de C. Buddingh’-prijs 2022 toe aan Maxime Garcia Diaz voor haar poëziedebuut 'Het is warm in de hivemind', een uitgave van De Bezige Bij. De dichter kreeg de prijs voor het beste Nederlandstalige poëziedebuut van het jaar uitgereikt door juryvoorzitter Jelle Van Riet, tijdens het slotprogramma van het 52ste Poetry International Festival Rotterdam.
Dit jaar dongen 26 poëziedebuten van o.a. Ferdy Karto, Nisrine Mbarki en Esohe Weyden. De jury bestond uit literair journalist Jelle Van Riet, uit schrijver Daan Doesborgh en dichter/kunstenaar Michael Tedja.
De jury prijst 'Het is warm in de hivemind' als bundel die alleen nu geschreven had kunnen worden: met taal als het internet zelf, bij vlagen psychedelisch, vol memes, emoji, reclames en zijpaden. Diaz treedt buiten de gebaande paden van de poëzie, wat de poëziewereld ongetwijfeld zal opdelen in liefhebbers en haters.
Diaz dicht onder andere over de problematische verhouding die jonge vrouwen met hun lichaam hebben en over het gebrek aan contact. De gedichten verwijzen naar dichters en schrijvers zoals Allen Ginsberg, Sylvia Plath en Virginia Woolf.
“'Het is warm in de hivemind' is een debuut dat de lezer eens flink door elkaar schudt.” Redactie, 17-06-2022
Het gedicht 'Juni', dat inzender Greta Casier op 12 juni 2018 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juni 2022 geworden op de uitgebreide natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze maand juni (waarin de natuur tot volle bloei is gekomen) heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het artistieke werk van deze twee fotografen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-06-2022
Bezig met laden
Meer laden...