inloggen

Sportkenner

snelsonnet
4.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 137
D66-Rob is voor politici,
met name door zijn eigen sportverleden,
een rijke bron van wetenswaardigheden,
een wandelende encyclopedie.…
Wim Meyles17 november 2025Lees meer >

Als de liefde niet bestond

gedicht
3.4 met 276 stemmen aantal keer bekeken 329.781
Als de liefde niet bestond
Zullen ze stilstaan, de rivieren
En de vogels en de dieren
Als de liefde niet bestond…
Toon Hermans18 november 2025Lees meer >

Anders

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 2
Dat alles zo anders was
en ik zo ben geworden.
Omdat
wat was…

Parkidans

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 20
Je danst
Totdat je geest
Je lichaam weer boeit…
beninga18 november 2025Lees meer >

OVERAL!

poëzie
3.2 met 17 stemmen aantal keer bekeken 2.610
'Liefde, als ge op uw weg ontmoet
Die mij lief is, Liefde, zeg hem
Dat ik lang naar hem op weg ben,
Dat mijn ziel hem groet —…

Laatste nieuws:

Ontsnappingen ontvangt de Awater Poëzieprijs

Op de laatste dag van de Poëzieweek 2017 mocht Eva Gerlach voor haar bundel 'Ontsnappingen' de Awater Poëzieprijs in ontvangst nemen. De overhandiging vond plaats in de Rode Hoed te Amsterdam.

De Awater Poëzieprijs is een jaarlijkse prijs van poëzietijdschrift Awater en bestaat uit een mok en een geldbedrag van € 500,-.
Ontsnappingen vormt het tweede deel van een drieluik Labyrint (De Arbeiderspers) waar Gerlach aan werkt.
Redactie, 08-02-2017
Ester Naomi Perquin nieuwe Dichter des Vaderlands

Op zondag 29 januari vond in de Kunsthal te Rotterdam een ceremonieel programma plaats waarin de ambtsperiode van Anne Vegter als Dichter des Vaderlands werd afgesloten en de nieuwe Dichter des Vaderlands, Ester Naomi Perquin, zal werd verwelkomd.

Een veelzijdige commissie heeft zich in oktober van het afgelopen jaar op initiatief van NRC en Poetry International gebogen over de vraag wie een geschikte opvolger van Anne Vegter zou kunnen zijn.

Er werd gezocht naar een dichter die zowel in het poëziecircuit als daarbuiten wordt erkend, die in staat is een breed publiek enthousiast te maken voor poëzie, die communicatief en gedreven is, initiatieven neemt, iemand die makkelijk omgaat met de media en zich thuis voelt op een podium. Met groot enthousiasme en trots presenteerde de jury Ester Naomi Perquin als de nieuwe Dichter des Vaderlands. (foto Lenny Oosterwijk)
Redactie, 03-02-2017
Hannah van Binsbergen wint de VSB Poëzieprijs 2017

De VSB Poëzieprijs 2017 – de belangrijkste prijs voor een Nederlandstalige poëziebundel – werd26 januari jl. in het Grand Theatre Groningen toegekend aan de bundel Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen.

Van Binsbergen kreeg de prijs, bestaande uit 25.000 euro, vanavond uitgereikt door juryvoorzitter Francine Houben.

Eergisteren won Van Binsbergen ook al de Herman de Coninckprijs voor het beste debuut.

De poëzie van Van Binsbergen staat met twee benen in onze tijd. Met de zelfverzekerde parlandotoon waarmee ze haar weifelingen tot uitdrukking brengt sluit ze duidelijk aan bij generatiegenoten als Maarten van der Graaff, maar ze doet dat met een krachtige eigen stem. Niets aan Kwaad gesternte verraadt dat het een debuutbundel is, of het moet nu juist de onbevangenheid zijn waarmee de dichteres haar lezers tegemoet treedt, niet gehinderd door de last van de verwachtingen. Het werk van Hannah van Binsbergen is een grote aanwinst voor de Nederlandse poëzie, volgens het juryrapport.

De vijf genomineerden waren:
Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen (Atlas Contact)
Koelkastlicht van Rodaan Al Galidi (Uitgeverij Jurgen Maas)
Lichtmeters van Ruth Lasters (Polis)
Dichter, bokser, koningsdochter van Delphine Lecompte (De Bezige Bij)
Van groot belang van Nachoem M. Wijnberg (Atlas Contact)

Redactie, 03-02-2017
Awater Poëzieprijs 2016 voor Eva Gerlach met de bundel Ontsnappingen


1 februari 2017 | Eva Gerlach heeft met de bundel Ontsnappingen de Awater Poëzieprijs 2016 gewonnen. Zij ontving de prijs van € 500,- tijdens de afsluiting van de Poëzieweek in de Rode Hoed in Amsterdam.
Redactie, 03-02-2017
Meer laden...