Bedreigd
snelsonnet
4.5 met 4 stemmen
78 De hoofdpiet wordt bedreigd, zelfs met de dood
Men blijkt te vallen over zijn suggestie
Ter oplossing van een cadeautjeskwestie
Wees liever blij dat hij een uitkomst bood…
Herfst
gedicht
4.0 met 53 stemmen
25.736 Toornige vreugde doet mij rechtop gaan
dwars door de herfstige plantsoenen
waar in het nat verwilderd gras
rillend naast de zwarte plas…
klein kindje
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
8 mijn kleinkindje
klein kindje
mijn hemelkindje
hemeldingetje…
Laf
hartenkreet
3.0 met 1 stemmen
13 Laf
als van het koren kaf
blaren de jaren
in droeve draf…
WAAR ZOUDE IK MET MIJN LIEFDE HENEN
poëzie
4.2 met 20 stemmen
2.788 Waar zoude ik met mijn liefde henen
als ik u niet beminnen kon?...
- 'k Voel door mijn hart de regen wenen
en draag in 't hoofd de dood der zon.…
Laatste nieuws:
De redactie wenst je een vroijk voorjaarsweekeinde!Redactie, 26-03-2016
Jan Borst, bij velen van onze lezers beter bekend als Ivan Grud, is vanmorgen overleden. Moge hij rusten in vrede.Redactie, 24-03-2016
De nieuwste bundel van Inge Boulonois 'Idioom van Geluk' is verschenen bij uitgeverij Kontrast in de poëziereeks 'open'.
ISBN: 978-94-92411-02-0 De bundel kost 15 euro.
De gedichten in 'Idioom van geluk' bewegen zich tussen de kleine, ons omringende dingen en de grote werkelijkheid. Geluk wordt gezocht door aandachtig te kijken naar zowel het kleinste sprietje groen als het weidse luchtruim.
Inge, van origine schilderes, verkent wat ons omgeeft met woorden zoals ze dat voorheen met verf deed. Al dichtend tilt ze de werkelijkheid op en opent de blik van de lezer naar diens eigen wereld.
Inge Boulonois (Alkmaar,1945) woont en werkt in Heerhugowaard. Ze volgde haar opleiding tot beeldend kunstenaar aan de Academie voor Beeldende Kunst Arnhem. Later voltooide ze de studie kunstpsychologie aan de Universiteit van Nijmegen.
In 2000 stapte ze over op de dichtkunst. Ze won diverse poëzieprijzen in Nederland en Vlaanderen. Van juni 2011 tot 2015 was ze Stadsdichter van Heerhugowaard.
In 2015 verscheen haar bundel 'Lichte en bonte gedichten' bij Uitgeverij Liverse (Dordrecht).
Ze schrijft zowel vrije verzen als vormvaste gedichten.
Wekelijks schrijft ze een actueel snelsonnet voor gedichten.nl Redactie, 21-03-2016
VUmc-POËZIEPRIJS
VUmc is in 2014 gestart met een jaarlijkse poëzieprijs rond het thema ziekte en gezondheid: de VUmc-poëzieprijs. Een jury zal de inzendingen beoordelen. De beste bijdragen worden beloond met geldprijzen: €1000,- voor de winnaar, €500,- voor de tweede prijs en €250,- voor de derde prijs en met opname in een in oktober 2016 te verschijnen boek. Iedereen mag een ongelimiteerd aantal gedichten inzenden.
Aan de deelnemers wordt gevraagd vóór 15 april 2016 hun inzending, met naam en adresgegevens, te sturen naar: info@literatuurengeneeskunde.nl
De jury, onder leiding van de Vlaamse schrijfster Kristien Hemmerechts, bestaat verder uit:
Mark Boog, dichter en schrijver
Mark Kramer, hoogleraar Interne Geneeskunde VUmc
John Jansen van Galen, journalist.
Elke Brems, docente Nederlandse Literatuur, KU Leuven.
Thema
Het thema van het jaar 2016 is 'Het zieke kind'.
Uitreiking
De bekendmaking van de prijswinnaars van de VUmc-poëzieprijs gebeurt tijdens het symposium Literatuur en geneeskunde op 5 oktober 2016.
Raadpleeg voor uitgebreidere informatie over de prijsvraag www.literatuurengeneeskunde.nl Redactie, 16-02-2016
Bezig met laden
Meer laden...