inloggen

De geïnteresseerde puber

snelsonnet
3.2 met 4 stemmen aantal keer bekeken 64
Hij leerde van verkiezingen op school.
Thuis deed hij toen het kieskompas eens want
hij vond de stof bijzonder interessant
en Jesse Klaver, dat was zijn idool.…

Een vogel

gedicht
3.2 met 62 stemmen aantal keer bekeken 15.456
Een vogel is een vis die niet kan vliegen.
Een vogel is een vis die niet zonder water kan
en op het droge snakt naar lucht.
Een vogel is een vis die hoog moet…

De zoekgeraakte sleutel

hartenkreet
3.5 met 4 stemmen aantal keer bekeken 58
Het dressoir staat vol
niet rommelig eerder verzadigd
van jaren die zich niet
lieten ordenen…

Zo gaat de wereld

poëzie
2.7 met 13 stemmen aantal keer bekeken 2.305
Toen zij begraven werd,
Toen was ’t als zou zijn hert
Van smarte breken.
Hij knielde bij het graf…

Laatste nieuws:

In haar woonplaats Amsterdam is gisteravond de schrijfster Doeschka Meijsing overleden. Zij werd vierenzestig jaar. Meijsing stierf aan de complicaties van een operatie.

Doeschka Meijsing schreef verhalen, gedichten, essays en romans.
Ze debuteerde in 1974 bij Querido met De hanen en andere verhalen.
Voor Tijger, tijger! (1980) ontving ze de Multatuliprijs.
De tweede man (2000) werd genomineerd voor de AKO Literatuurprijs en betekende Meijsings doorbraak naar het grote publiek.
Haar roman 100% chemie (2002) werd genomineerd voor de Libris Literatuur Prijs en kan worden gezien als een opmaat tot Moord, haar deel van de roman Moord & Doodslag (2005), die ze samen met haar broer Geerten Meijsing schreef.
In 2008 publiceerde ze de roman Over de liefde, die bekroond werd met de F. Bordewijkprijs, de Opzij Literatuurprijs en de AKO Literatuurprijs.
Doeschka Meijsing overleden, 31-01-2012
Ellen Warmond (80) overleden

Ellen Warmond is gisteren na een lang ziekbed overleden. Ze is 80 jaar geworden.

De dichteres is bekend van de bundels Warmte, een woonplaats (1961) en Uitzicht op inzicht (1974). Voor het eerste boek ontving ze de Jan Campertprijs.

Ellen debuteerde in 1953 met de bundel Proeftuin, bekroond met de Reina Prinsen Geerligsprijs. De toon van de gedichten week af van die van de toen modieuze Vijftigers.

Haar hele oeuvre is in 1987 bekroond met de Anna Bijns Prijs.
Redactie, 29-06-2011
Man bijt hond is het afgelopen seizoen gekomen met de nieuwe rubriek ‘Een gedicht’. Iedere week zag u iemand een favoriet gedicht van een bekende dichter voordragen. De gedichten komen tot leven op locaties die voor de betrokkenen van belang zijn geweest bij de keuze van hun gedicht.
Nu willen wij graag in het nieuwe seizoen doorgaan met deze rubriek en daarom weer deze oproep.
We zoeken mensen die een favoriete dichter of een bepaald gedicht hebben.

Heeft u interesse, bel/mail ons dan

Redactie-annemarie bouwman
035-6719058
annemarie.bouwman@ncrv.nl
www.manbijthond.nl/rubrieken/gedicht
Man bijt hond, 13-06-2011
Nieuw: dichtbundels in boekvorm uitgeven via Gedichten.nl

Vanaf vandaag is het mogelijk om je gedichten te bundelen en in boekvorm te publiceren. Het publiceren van je bundel is kosteloos, neemt relatief weinig tijd in beslag en de kosten van een boek zijn laag. Via een aantal eenvoudige stappen publiceer je je bundel professioneel, daarnaast wordt je in de marketing en verkoop van je bundel een scala aan mogelijkheden geboden. De marges voor de schrijver zijn behoorlijk en variëren van 25% tot 50%! Er is zelfs de mogelijkheid om een ISBN nummer aan te vragen. Uiteraard behoren ook e-boeken tot de standaard mogelijkheden.

Het bundelen van je mooiste, beste, meest ontroerende gedichten in een boek is een leuk persoonlijk cadeau voor familie, vrienden, collegae, maar je bundel kan ook worden verkocht aan iedereen die erin is geïnteresseerd. Die mogelijkheid is nu enkele muisklikken van je verwijderd.

Wij hebben met deze mogelijkheid de service die wij bieden in belangrijke mate uitgebreid. Wij zulle dan ook met trots alle gebruikers van onze site per mail in kennis gaan stellen van deze noviteit.
Hoofdredactie, 10-05-2011
Meer laden...