inloggen

Dure WK-tickets

snelsonnet
5.0 met 3 stemmen aantal keer bekeken 81
Je wilt naar het WK? Da's niet te doen
Je kunt als fan die tickets niet betalen
Finaal gestoord, die prijs voor de finale
De duurste stoeltjes kosten twee miljoen…

Mijn Moedertje

gedicht
2.5 met 19 stemmen aantal keer bekeken 11.359
juist als ik bedenk hoe onnoemelijk mooi je rug
verandert in twee wonderen,
komt mijn moeder binnenvallen om nog avondlijke
overschrijvingen te doen. we zoeken beiden de vrede…

Zondeloos Land…

netgedicht
2.9 met 7 stemmen aantal keer bekeken 137
Hier mag men overdadig eten en drinken
tot diep in beschonkenheid met wijnglazen
lui liggend op zachte sofa’s ‘t leven beklinken
omdat in deze wereld liefde voortdurend zingt…

Aspie Sollicitatie

hartenkreet
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 37
(1)
Meneer HR zag mijn c.v.
Hij zei: dit valt mij echt niet mee
Ik zie hier en daar een gat…
Atto10 mei 2026Lees meer >

Het zee-geruis

poëzie
3.5 met 6 stemmen aantal keer bekeken 2.702
Het zee-geruis zal ik nog dan gedenken
als diep in zand, mijn hoorloos oor vergaat,
als lichten mild mijn ogen niet meer drenken,
als zonder woon mijn ijle wezen staat.…

Laatste nieuws:

Hannah van Binsbergen wint de VSB Poëzieprijs 2017

De VSB Poëzieprijs 2017 – de belangrijkste prijs voor een Nederlandstalige poëziebundel – werd26 januari jl. in het Grand Theatre Groningen toegekend aan de bundel Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen.

Van Binsbergen kreeg de prijs, bestaande uit 25.000 euro, vanavond uitgereikt door juryvoorzitter Francine Houben.

Eergisteren won Van Binsbergen ook al de Herman de Coninckprijs voor het beste debuut.

De poëzie van Van Binsbergen staat met twee benen in onze tijd. Met de zelfverzekerde parlandotoon waarmee ze haar weifelingen tot uitdrukking brengt sluit ze duidelijk aan bij generatiegenoten als Maarten van der Graaff, maar ze doet dat met een krachtige eigen stem. Niets aan Kwaad gesternte verraadt dat het een debuutbundel is, of het moet nu juist de onbevangenheid zijn waarmee de dichteres haar lezers tegemoet treedt, niet gehinderd door de last van de verwachtingen. Het werk van Hannah van Binsbergen is een grote aanwinst voor de Nederlandse poëzie, volgens het juryrapport.

De vijf genomineerden waren:
Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen (Atlas Contact)
Koelkastlicht van Rodaan Al Galidi (Uitgeverij Jurgen Maas)
Lichtmeters van Ruth Lasters (Polis)
Dichter, bokser, koningsdochter van Delphine Lecompte (De Bezige Bij)
Van groot belang van Nachoem M. Wijnberg (Atlas Contact)

Redactie, 03-02-2017
Awater Poëzieprijs 2016 voor Eva Gerlach met de bundel Ontsnappingen


1 februari 2017 | Eva Gerlach heeft met de bundel Ontsnappingen de Awater Poëzieprijs 2016 gewonnen. Zij ontving de prijs van € 500,- tijdens de afsluiting van de Poëzieweek in de Rode Hoed in Amsterdam.
Redactie, 03-02-2017
Turing Gedichtenwedstrijd 2016 gewonnen door Doriende Wit

Het gedicht Legenda van Dorien de Wit uit Amsterdam werd gekozen tot het beste gedicht van de Turing Gedichtenwedstrijd 2016 en bekroond met de hoofdprijs van € 10.000.

De tweede prijs (€ 5.000) werd toegekend aan Laurine Verweijen uit Amsterdam en de derde prijs (€ 2.000) aan Bernadette Stom uit Delft.
Redactie, 03-02-2017
‘Zo begint het leven’ – herinneringen aan Wim Brands

Op 4 april 2016 overleed Wim Brands (Brummen, 1959). Hij was jarenlang het gezicht van VPRO Boeken, een van de geestelijk vaders van het legendarische radioprogramma De Avonden, maar bovenal dichter.
Wim was goed in het opmerken van wat anderen niet zien. De beste definitie van goed kijken vond hij: negeren wat je geacht wordt te zien. Die definitie bevat tevens een karakterisering van zijn werk. Naar zichzelf keek hij liever niet. Hij registreerde liever wat hij zag. Daarin zat al genoeg Wim.

Jeroen van Kan (red.), met bijdragen van Mischa Andriessen, en vele anderen: Zo begint het leven
Over Wim Brands
Balans, verwacht februari 2017
176 pagina’s, paperback € 15,00
Redactie, 03-02-2017
Meer laden...