Rupsje Nooitgenoeg
snelsonnet
2.0 met 2 stemmen
64 De aangifte weer net op tijd verzonden
Eens kijken of ik veel moet bijbetalen
Ze weten daar waar ze de mosterd halen
Zal mijn box 3 ok worden bevonden…
JIJ-MEI
gedicht
3.5 met 45 stemmen
45.521 Ik mors je over al mijn paden liefste
Jij rood de rozen en jij blinkende het blauw
Jij kano's in de blik van elke vrouw
Jij beelden in parijzen van het water…
Achtergelaten…
netgedicht
3.1 met 8 stemmen
111 Bij ons in de buurt
is een prachtig natuurgebied
een stukje ongeschonden wild getij
speciaal voor jou en mij…
BIJ CAFÉ WANDU, LAURIERSGRACHT, JORDAAN, ZIT JE ZO IN HET MOMENT!!!
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
21 Ik kan zo genieten
van 'in het moment'
dat ik er te vaak
in blijf, vast zit…
MEI
poëzie
3.3 met 6 stemmen
3.600 En door de lichtbegraasde wei,
in ’t vonklend kleed van d’ uchtenddauw,
komt flink en fris de fiere Mei
en blaast de luchten lind en lauw.…
Laatste nieuws:
Hugo Claus overleden
Hugo Maurice Julien Claus (Brugge, 1929 -
Antwerpen, 2008) was een Vlaams dichter, schrijver, schilder, filmmaker en tevens de meest bekroonde auteur uit het Nederlandse taalgebied.
Het werk van Hugo Claus is zeer divers van karakter en van kwaliteit. Het tragische, verhevene, klassieke mengt zich met het banale, burleske en obscene. Terugkerende thema's zijn: de liefde voor de moeder, de haat tegen de (afwezige) vader, het schuldgevoel door het katholieke geloof, en Vlaanderen in en na de oorlog. Uit zijn latere werk spreekt vooral sociale geëngageerdheid.
Nieuws Redactie, 20-03-2008
Jan Eijkelboom overleden
Op 28 februari 2008 is de dichter Jan Eijkelboom in zijn woonplaats Dordrecht overleden. Eijkelboom, die behalve dichter ook vertaler en journalist was, publiceerde Eijkelboom de laatste dertig jaar van zijn leven poëzie. 'Wat blijft komt nooit terug' (1979), 'De Gouden Man' (1982) en 'Kippevleugels' (1991) zijn de titels van veelgeprezen bundels.
Hij werd voor zijn werk onderscheiden met onder meer de Anna Blamanprijs, de Jan Campertprijs en de Herman Gorterprijs. Jan Eijkelboom was de eerste bezoldigde stadsdichter van Nederland.
Nieuws Redactie, 29-02-2008
Helaas was de site gedurende twee dagen uit de lucht, omdat de server bij de provider het begeven had.
Onze verontschuldigingen voor het ongemak.
Er kunnen bijdragen en illustraties verloren zijn gegaan. Helaas.Webbeheer, 19-09-2007
De redactie kijkt uit naar een redacteur/ redacteuren die de hartenkreten wil(len) gaan 'scannen' en plaatsen.
We denken b.v. aan leraren Nederlands - met affiniteit met de (amateur)dichtkunst - die met pensioen zijn en daar nu tijd voor hebben.
Richt je mailtje tot info@gedichten.nl: dank!Redactie, 24-05-2007
Bezig met laden
Meer laden...