Loco-motion
snelsonnet
2.0 met 1 stemmen
57 ‘Down Under’ heeft de hoogste baas gesproken:
Hij zou Kylie Minogue wel willen ‘doen’,
De echtgenoot vergat zijn goed fatsoen,
In zijn geval natuurlijk uit den boze.…
Een volk dat voor tirannen zwicht
gedicht
4.6 met 18 stemmen
32.522 Allen, die hier tesamen zijn,
de levenden, de doden,
de handbreed, die ons scheidt, is klein,
wij zijn tesamen ontboden voor het gericht ...…
Jubileum
netgedicht
2.0 met 1 stemmen
8 Na een berichtje
van een kleinkind,
er pas aan gedacht.
Wat nu gedaan?…
Scherven
hartenkreet
2.6 met 5 stemmen
22 Scherven van glas
Scherven van aarde
Scherven van porselein
Maar geen scherven zo scherp…
Zomerweelde
poëzie
3.0 met 17 stemmen
1.776 'k Wou, dat 't altijd zomer was,
Zomer, wat een pret!
's Morgens vroeg de veren uit,
's Avonds laat naar bed.…
Laatste nieuws:
Tjitske Jansen wint de Anna Bijns Prijs voor Koerikoeloem
De dichteres Tjitske Jansen, die met 'Het moest maar eens gaan sneeuwen' in 2003 overdonderend debuteerde, heeft de Anna Bijns Prijs voor vrouwelijke dichters gewonnen. Ze krijgt de prijs voor haar tweede bundel 'Koerikoeloem', waarin ze met 'afstand en precisie' kijkt naar haar eigen geschiedenis.
Nieuws Redactie, 14-11-2009
Peter Verhelst wint Gouden Griffel
De Vlaamse dichter Peter Verhelst (1962) heeft op het kinderboekenbal de Gouden Griffel 2009 gekregen voor zijn boek "het geheim van de keel van de nachtegaal". Het was zijn eerste kinderboek. Carl Cneut voorzag het boek van prachtige illustaties. Het geheim van de keel van de nachtegaal krreg al eerder een groot aantal prijzen.Nieuws Redactie, 07-10-2009
Christine D'Haen overleden
De Vlaamse schrijfster en dichteres Christine D'haen is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden in haar woonplaats Brugge. Zij geldt als een gepassioneerde en erudiete auteur noemt.
Christine D'haen werd onderscheiden met onder meer de Prijs der Nederlandse Letteren (1992), de Henriëtte de Beaufortprijs (1989 en 2007) en de Dirk Martensprijs (2007).
Zij studeerde Germaanse filologie in Gent en vervolgde haar studie in Amsterdam en Edinburgh. In 1958 verscheen haar eerste dichtbundel. Ook schreef ze autobiografische fictie en een biografie van Guido Gezelle.
Nieuws Redactie, 05-09-2009
Poëziewedsrijd Oostende
In 2009-2010 vindt de zesde editie plaats van de prestigieuze poëziewedstrijd van de stad Oostende met als eerste prijs niet minder dan 2500 euro voor één onuitgegeven gedicht.
De professionele jury (van Istendael, Decerf, Knibbe, van Leeuwen, Stassijns, Van Strijtem en Vergeer) staat borg voor een hoge kwaliteit van de selectie.
Deelnemen kan door maximaal twee ongepubliceerde Nederlandstalige gedichten voor 01 oktober 2009 in te sturen naar:
Poëziewedstrijd stad Oostende, Cultuurdienst, Vindictivelaan 1, 8400 Oostende.
Het volledige wedstrijdreglement is te zien op cultuur.oostende.be.
Nieuws Redactie, 10-08-2009
Bezig met laden
Meer laden...