inloggen

Hydration break

snelsonnet
4.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 42
Ik zit me thuis behoorlijk op te winden
Gespannen op het puntje van m'n stoel
Een vlammend schot treft wederom geen doel
Het is soms moeilijk om de goal te vinden…

Kort bericht

gedicht
3.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 10.872
Vanavond schrijf ik een gedicht
ik weet nog niet waar het
over gaat
misschien over jou en mij…

Hitte

netgedicht
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 19
Wat letters en woorden
en heel veel wit
dat hier of daar
er misschien tussen zit,…
Adeleyd26 juni 2026Lees meer >

Liefde

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 20
Liefde het is zo gezond
Zoals een zoen op je mond
Is anders als een zoen op je wang
Ik zie je aankomen in de gang…

LIED.

poëzie
4.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 1.625
Zie, mijn liefste, zoet en zacht,
hoe de nacht
't bleke licht van al zijn sterren
levend, bevend, vallen laat…

Laatste nieuws:

'Lichte en bonte gedichten' gedicht door onze medewerker Inge Boulonois zijn uitgebracht.

Ze bezingen op luchtige wijze een groot aantal onderwerpen: van overgang tot overgewicht, van dierenrijk tot huwelijk, van grote kunst tot trendy kapsels.

Inge Boulonois laat zich in deze bundel van haar humoristische kant zien. Naast vrije verzen bevat 'Lichte en bonte gedichten' sonnetten, rondelen, ollekebollekes etc.

Nieuw zijn de pictoverzen; in deze bonte gedichten zijn woorden door oogstrelende afbeeldingen vervangen.

De bundel is bij alle boekwinkels te koop.
ISBN 978-94-91034-62-6
Paperback - 84 blz. - € 17.50
Uitgeverij Liverse Dordrecht

Redactie, 05-07-2015
Dichter Drs. P uit de tijd

Heinz Hermann Polzer is gisteren op 95-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam overleden.
Hij werd geboren in 1919 in Zwitserland als zoon van een Nederlandse moeder en een Oostenrijkse vader.
Heinz Polzer was in Rotterdam afgestudeerd in de economie.
Vanaf de jaren vijftig trad hij als dichter, cabaretier en zanger op in theaters en bij studentenverenigingen.

Voor zijn werk ontving hij diverse prijzen zoals de de Gouden Harp, een Edison, de Blijvend Applaus Prijs, en de Tollensprijs.

Zijn werk is omvangrijk: naast vele dichtbundels schreef hij liedjes en proza.

Drs. P introduceerde het "ollekebolleke", een versvorm van tweemaal vier regels waarbij de zesde regel uit één woord van zes lettergrepen bestaat.
Redactie, 14-06-2015
Els Moors wint J.C. Bloemprijs 2015

De Vlaams dichteres en prozaschrijfster Els Moors (1976) is de winnaar van de J.C. Bloem Poëzieprijs 2015. 18 april ontvangt zij de prijs voor haar dichtbundel 'Liederen van een kapseizend paard' uit handen van de Gemeente Steenwijkerland in Stadspark Rams Woerthe.

De jury van de J.C. Bloemprijs roemde de dichtbundel: "Het is poëzie die je met al je zintuigen moet lezen. Verwarmende én verwarrende regels laten een eigenzinnige en zinnelijke dichter zien."

Els Moors (1976) woont en werkt in Brussel. Haar met lof overladen poëziedebuut 'Er hangt een hoge lucht boven ons' werd genomineerd voor de C. Buddingh'-prijs en bekroond met de Herman de Coninck Poëzieprijs. Van haar hand verschenen ook de roman 'Het verlangen naar een eiland' en de verhalenbundel 'Vliegtijd'.
Redactie, 10-04-2015
H.H.ter Balkt overleden

Dichter H.H. ter Balkt (76) is zondagavond 8 maart jl. in zijn woonplaats Nijmegen overleden. Dat heeft zijn uitgeverij, de Bezige Bij, maandag medegedeeld. Ter Balkt ontving veel van de belangrijkste literaire prijzen, waaronder in 2003 de P.C. Hooftprijs. Ter Balkt had al enige tijd een broze gezondheid.
Redactie, 10-03-2015
Meer laden...